DEVRETTİĞİ BELEDİYENİN BORCUNU AÇIKLADI

Acıpayam önceki dönem belediye başkanı Hulusi Şevkan, 3 Nisan 2024 tarihi itibarıyla belediyenin borç stokunu paylaştı. Şevkan seçimden önceki 30-40 gün içerisinde belediyeye personel alındığı iddiaları hakkında “Bu tamamen asılsız. Sanırım yanlış bir duyum oldu inancındayım. GES'imize alınacak bekçi ve elektrik teknikerini bile biz yeni yönetime seçim sonrası kim gelirse onun alması için boş bıraktık.” dedi.

Türkiye genelinde iki hafta önce 31 Mart'ta gerçekleştirilen yerel seçimler sonucu el değiştiren belediyelerde görevi devralarak koltuğa oturan başkanlar, önceki döneme ilişkin mali tabloları kamuoyuyla paylaşırken, Acıpayam'ın önceki dönem belediye başkanı Dr. Hulusi Şevkan, 3 Nisan 2024 tarihi itibarıyla belediyenin mali tablosunu sosyal medyadan paylaştı.

Eski başkan Dr. Şevkan, "Çok saygıdeğer Acıpayam halkına bilgi anlamında duyurumdur" diye yaptığı paylaşımda, "Yerel seçimler sonrası belediyelerimizi devralan yeni arkadaşlarımız haklı olarak belediyelerinin mali tablosunu kamuoyuyla paylaşma ihtiyacı duymaktadırlar.  Ben de önceki belediye başkanınız olarak teslim ettiğim belediyemizin mali tablosunu bizzat yayınlayarak yönetime gelen arkadaşlarımızın rahat hareket etmelerini sağlamak istiyorum. Aşağıda belediyemizin bugün itibariyle borçlarını göreceksiniz. Bunun ayrıntısını hem yeni göreve gelen arkadaşlarımız hem de mali işler müdürlüğümüz ayrıca yapacaklardır diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"TAMAMEN ASILSIZ"

Tabloyu vermeden önce halkın bir konuda daha bilgilenmesini istediğini dile getiren Şevkan, "Bugün duyduğum fakat tamamen yanlış olan  bir bilgiyi aktarmak istiyorum: Belediyeden ayrılmak üzere olduğum son günlerde 30-40 kişinin alındığı haberi geldi. Bu tamamen asılsız. Sanırım yanlış bir duyum oldu inancındayım. GES'imize alınacak bekçi ve elektrik teknikerini bile biz yeni yönetime seçim sonrası kim gelirse onun alması için boş bıraktık. Kıymetli Acıpayamlı kardeşlerim ayrıca partim başka bir kardeşimizle yola devam kararı alınca bildiğiniz üzere aday olmadım. Ve o andan itibaren gelecek arkadaşlarımıza yük olacak herhangi bir tavır içinde olmadım. Belediye çalışmalarımıza ise kendim devam ediyormuş gibi sürdürdüm hiç aksatmadık. Bu tür duyumların toplumumuzda olumsuz duygular meydana getirmemesi için belediye başkanlığından ya da benim şahsımdan bilgi alınabilir. Ayrıca insan kaynakları müdürlüğünden de bilgi edinilebilir." dedi.

EN ÇOK BORÇ BANKALARA

Tablodaki borçlara ilişkin açıklamada bulunan Şevkan, "Aşağıdaki tabloda gördüğünüz ticari banka borçları EYT’den emekli olan arkadaşlarımız için çekilen kredi ve sırçalık bölgemizde belediyemize ait  kurulan ges için çekilen kredidir. GES artık üretime geçmek üzeredir.  Ayrıca belediyemizin ABELTAŞ şirketimize olan borcu eğer işi dışarıdan hizmet alımı şeklinde olsaydı takdir edersiniz çok daha yüksek olacaktır. Kısa bir araştırma yapılacak olursa harcamaların çoğu fen işlerimizin çalışmaları ve imar 18. madde çalışmalarıdır. Elbette yapılacak ne fen işleri ne de imar işleri bitmedi. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki merkez ve köylerimizde çok az kilit parke eksiği kalmıştır. Ayrıca halkımızın sosyal amaçlı tesisleri de bitme noktasına gelmiştir" ifadelerine yer verdi. 

İŞTE ŞEVKAN'IN PAYLAŞTIĞI BORÇ TABLOSU

ACIPAYAM BELEDİYESİ