METAN DENİZLİ'DE CAN ALDI

Denizli’de tarlalarını sulamak için su kuyusuna inen abi ve ona yardıma giden kardeşi metan gazından zehirlendi. Eşlerinin gözü önünde yaşanan acı olayda ağabey olay yerinde, kardeşi ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 

İHA

Olay, Sarayköy ilçesine bağlı Kırkaz Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Ali Sert (54) ve Mustafa Sert (61) eşleriyle birlikte Kargılı Boğazı mevkiinde bulunan tarlalarına gitti. Mustafa Sert, diğerleri çalışırken tarlayı sulamak için su kuyusunu açmaya indi. Bu esnada çıkan metan gazı nedeniyle zehirlenerek yere yığıldı. Abisinden haber alamayan Ali Sert kuyuyu kontrole gittiğinde abisini baygın halde gördü. Abisini kurtarmak için kuyuya inen Ali Sert de zehirlendi. 

KUYUYA İLK İNEN ABİ OLAY YERİNDE ÖLDÜ
  
Dakikalar sonra olay yerine giden eşleri, iki kardeşi hareketsiz halde görünce sağlık görevlilerini çağırdı. Bölgeye çok sayıda jandarma ve sağlık görevlisi sevk edildi. Olay yerine giden sağlık görevlileri, gerekli tedbirleri aldıktan sonra indiği su kuyusunda abi Mustafa Sert’in hayatını kaybettiğini belirledi, kardeşi Ali Sert’i ise Servergazi Hastanesine kaldırdı. Jandarma ekiplerinin detaylı çalışması sonrası abinin cansız bedeni otopsi için morga götürüldü. 
 
HASTANEDEN DE ACI HABER GELDİ
  
Aile yakınlarının sinir krizi geçirdiği olay yerine giriş çıkışlar yasaklandı. Acı olayın ardından hastaneye kaldırılan kardeş Ali Sert’ten de kötü haber geldi. Ali Sert hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen gece saatlerde hayatını kaybetti. Olay ile ilgili geniş çaplı soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.