BOZKURT’TA ÇİFTÇİYE DESTEK

Bozkurt Belediyesi, yereldeki tarım sektörünün gelişimi için üreticilere tohum eleme makinesi hibe etti. Bozkurtlu üreticiler makineyi dönüşümlü olarak kullanacak.

Bozkurt Belediyesi ilçedeki tarım potansiyelini artırmak ve üreticilere destek olmak amacıyla çiftçilerin hizmetine tohum eleme makinesi sundu. Hibe töreni Turtluca Mahallesi’nde gerçekleşti.

Törende Bozkurtlu çiftçilere tohum eleme makineleri teslim edildi. Destekle, yerel üreticilerin daha kaliteli ürünler elde etmelerine ve yüksek tohum maliyetlerini düşürmeye yardımcı olmak amaçlanıyor. Tohum eleme makinesi rezervasyon ile ilçedeki tüm çiftçiler tarafından dönüşümlü olarak kullanılacak.

BOZKURT’TA ÇİFTÇİYE DESTEK

‘ZENGİN TOPRAKLARDA ZENGİN ÜRETİCİ’

Hibe programında konuşan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, projenin önemine değinerek şu ifadelere yer verdi; "Bizler Bozkurt Belediyesi olarak belediye çiftçi el ele olduğumuzu, belediye olarak tarımsal üretimin yanında olduğumuzu göstermemiz gerekiyordu. Biz 2014 yılında çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan Türkiye'nin ilk ve tek belediyesiydik. Yani çiftçi bir belediyeyiz, o nedenle tarımın halinden tarımın durumundan anlayan bir belediye haline geldik. Tabii ki talepler olduğunda arkadaşlarımız, belediye meclis üyelerimiz ile bu durumu değerlendirdik. Meclis üyelerimizin oy birliği ile bu tohum eleme makinasını bugün hibe olarak sizlere teslim edeceğiz. Allah bol kazançlı bol bereketli ürünler nasip etsin. Hambat ovasının evlatları olarak üretmezsek tükeniriz şiarıyla yola çıktık. Hiçbirimiz zengin toprakların fakir insanları olmayı hak etmiyoruz. Topraklarımız zenginse çiftçimizde zengin olmalı"

Hibe programı çerçevesinde bir de hayır yemeği düzenlendi.

BOZKURT’TA ÇİFTÇİYE DESTEK