BOZKURT’TA KADINLARA ÖZEL GEZİ

Bozkurt Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde ilçede yaşayan kadınlara yönelik “Kültür Gezileri” adlı etkinlik başlattı.

Bozkurt Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde kadınlara yönelik “Kültür Gezileri” başlattı. Etkinlik kapsamında Konya gezisi düzenlendi. Belediyenin düzenlediği ücretsiz gezi programında kadınlar, Sille Köyü ve Kelebekler Vadisi'nin eşsiz güzelliklerini keşfetme fırsatı buldu. Ardından Bozkurt’lu kadınlar, Dar-ül Mülk, Alaattin Tepesi, Şems Tebrizi Türbesi ve Mevlâna Celalettin-i Rumi Türbesi gibi önemli tarihi ve kültürel mekanları ziyaret etti.

BOZKURT’TA KADINLARA ÖZEL GEZİ

“AMACIMIZ KÜLTÜREL BİRİKİMLERİ YAŞATMAK”

Programın kadınlara kültürel deneyimler sunmayı ve bir araya gelmeyi hedeflediğini belirten Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Bozkurt Belediyesi olarak, kültür ve sanat faaliyetlerine verdiğimiz önem doğrultusunda özellikle kadınlarımıza yönelik etkinlikler düzenliyoruz. Kadınlarımıza kültürel mirası yaşatmak, onlara yeni ufuklar açmak ve toplumsal dayanışmayı güçlendirmek amacıyla bu tür etkinlikler yapıyoruz. Kültür Gezileri, hem ülkemizin zengin tarihini keşfetmelerine olanak sağlıyor hem de kadınlarımızın bir araya gelerek paylaşımlarda bulunmalarını teşvik ediyor. Amacımız, toplumun her kesimine dokunmak ve kültürel birikimleri artırarak yaşatmak” dedi.

 

BOZKURT’TA KADINLARA ÖZEL GEZİ