PASVAK AŞEVİ İLK ŞUBESİNİ ÇAL’DA AÇIYOR

Denizli’de 2001 yılında kurulan Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK), ilk aşevi şubesini Çal ilçesinde kurdu. Çal Belediyesi yer tahsisini yaptı, PASVAK ihtiyaç sahiplerine, yalnız yaşayan yaşlılara günde 2 öğün yemek dağıtımına 2 hafta sonra başlayacak. Çal Başkanı Fethi Akcan, “İhtiyaç sahipleri asla yalnızlık duygusu yaşamayacak. Hiçbir yaşlı ya da yalnız yaşayan insanımız yatağına aç girmeyecek” dedi.

PASVAK’ın Çal Aşevi Şubesi’ndeki bilgilendirme toplantısı ve yemeğine Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Çoban, PASVAK Yönetim Kurulu Bakanı Prof.Dr.Bülent Topuz, Çal Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Süleyman Akçin ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çal Yöresi Derneği yöneticileri ile bazı iş insanları katıldı.

PASVAK AŞEVİ İLK ŞUBESİNİ ÇAL’DA AÇIYOR

İLK ŞUBE ÇAL’DA

Denizli’de her gün 2 bin 100 kişiye sıcak yemek götürdüklerini söyleyen PASVAK Başkanı Bülent Topuz, “Siyasi, ticari ve ideolojik kaygısı ve amacı olmayan PASVAK, ilk kez bir ilçede aşevi açıyor. Çal ve yöresinde ihtiyaç sahiplerinin evlerine günde iki öğün sıcak yemek götüreceğiz. Kapısını çalmadık yaşlı bırakmayacağız. Çal ilçe merkezindeki aşevimiz ihtiyaçlar doğrultusunda Bekilli ve Baklan’daki ihtiyaç sahiplerine de hizmet verecek. Aşevi olarak kullanacağımız binanın yer tahsisini, çevre düzenlemesini yapan Çal Belediyesi’ne ve şimdiye dek hep desteğini hissettiğimiz Başkan Fethi Akcan’a teşekkür ediyorum” dedi.

PASVAK AŞEVİ İLK ŞUBESİNİ ÇAL’DA AÇIYOR

KİMSE YATAĞA AÇ GİRMEYECEK

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, PASVAK’ın çalışmalarına tam destek vereceklerini ve birlikte koordineli şekilde çalışacaklarını söyleyerek, iş insanlarına bu konuda duyarlı olmaları çağrısında bulundu. Akcan, “İhtiyaç sahipleri asla yalnızlık duygusu yaşamayacak. Hiçbir yaşlı ya da yalnız yaşayan insanımız yatağına aç girmeyecek. Onların yanında bundan sonra Büyük Çal Ailesi olacak. Çal’da birlik ve beraberlik duygusu tavan yapacak. PASVAK Aşevi’nde sadece yemek pişmeyecek, sosyal ve kültürel etkinliklerde düzenlenecek. PASVAK’a bağışta bulunanlara, vakfın bu günlere gelmesine katkı verenlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

PASVAK AŞEVİ İLK ŞUBESİNİ ÇAL’DA AÇIYOR

 

Konuşmaların ardından PASVAK Başkanı Topuz, katılımcılara aşevi binasını gezdirip, bilgilendirdi.

PASVAK AŞEVİ İLK ŞUBESİNİ ÇAL’DA AÇIYOR