ÇAL’DA İLK KEZ OKÇULUK KURSU AÇILDI

Denizli’nin Çal ilçesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Çal Belediyesi’nin desteğiyle “Okçuluk Kursu” açtı. Kursa ilgi yoğun oldu. Kursun ilk gününe katılan Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak için spora teşvik ediyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, okçuluk kursu eğitmeni Serkan Bursalı ile anlaştı. Kurs için yer tahsisini Çal Belediyesi yaptı. 10-14 yaş arası 60 ortaokul öğrencisi kursa kayıt oldu. Temel eğitim için Okçuluk Federasyonu 10 adet yay ve ok takımı gönderdi. Kursu ilk gününde Kaymakam Mert Çanga, Belediye Başkanı Fethi Akcan ve Gençlik Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe ziyaret etti. Müdür Öztepe, okçuluk kursunun sürekli açık olacağını, talebin fazla olduğunu söyledi.

ÇAL’DA İLK KEZ OKÇULUK KURSU AÇILDI

İLK KEZ DÜZENLENİYOR

Bir süre kursiyer öğrencilerle sohbet eden Başkan Fethi Akcan, ata sporu olan okçuluk kursunun ilçede ilk kez açıldığını söyleyerek, “İlçemiz tarım kenti olmanın yanı sıra önemli bir spor kenti haline de geldi. Spor tesislerimiz ve Çal Belediyespor, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün başarılı çalışmalarıyla gençlerimize spor yaptırıyoruz. Her zaman belirttiğim gibi gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak için spora teşvik ediyoruz. Okçuluk kursu hayırlı olsun” diye konuştu.

ÇAL’DA İLK KEZ OKÇULUK KURSU AÇILDI