BAŞKAN AKCAN’DAN 9 BİN KARANFİL

Denizli’nin Çal Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle 9 bin kadın ve genç kıza karanfil dağıttı. Belediye Başkanı Fethi Akcan da fırsat buldukça gittiği yerler de kadınlara karanfil verip, günlerini kutladı.

Çal Belediyesi çalışanları tarlada, evlerinde çalışan kadınlara karanfillerini verebilmek için yoğun mesai harcadı. Dağda koyun ve keçi otlatan çoban kadınlardan, evlerinde yufka açan kadınlara kadar tüm kadın ve genç kızlara ulaşıp 9 bin karanfili dağıttı. Çal Belediyesi ayrıca 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle yarın Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 20.30-23.00 arasında Kadınlar Günü Eğlence Programı düzenleyecek. Başkan Fethi Akcan da Çallı kadınları eğlence programına davet etti.

BAŞKAN AKCAN’DAN 9 BİN KARANFİL

“BİZE DÜŞEN KADINA DESTEK VERİP YOLLARINI AÇMAK”

Belediye Başkanı Fethi Akcan, hayatın zorlu mücadele sürecinde kadınların erkeklerle eşit şartlarda yer alması gerektiğini, yerel yöneticiler olarak ta kendilerinin kadınlara destek vermek zorunda olduklarını söyledi. Akcan, “Çal’da kadınlara istihdam yaratmak için çabalıyoruz. Kadın istihdamına katkı için tekstil atölyesi açtık. Ardından atölyede yetişen kadınlar Deniz Tekstil’de çalışmaya başladı. Kadın Kooperatifi’nde de kadınlara ciddi bir gelir ve istihdam sağlandı. Türk kadını akıllı ve üretken. Yeter ki biz yollarının açılmasına destek olalım. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

BAŞKAN AKCAN’DAN 9 BİN KARANFİL