ÇAL’IN GURURU HAZAL’I BAŞKAN HAKAN ÖDÜLLENDİRDİ

İstanbul'da düzenlenen 9. Wako Kickboks Dünya Kupası'nda 30 kg bayanlar kategorisinde dünya ikincisi olan 9 yaşındaki Hazal Erbay'ı Çal Belediye Başkanı Ahmet Hakan, makamında kabul ederek altınla ödüllendirdi.

Denizli’nin Çal ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü himayesinde şampiyonaya hazırlanan Gazi İlkokulu 3. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Hazal Erbay İstanbul’da düzenlenen 9. Wako Kickboks Dünya Kupası'nda, 30 kg bayanlar kategorisinde dünya ikincisi oldu.  Gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atan Hazal, ilçesinin gururu oldu.

ÇAL’IN GURURU OLDU

Çal Belediye Başkanı Ahmet Hakan, başarısından dolayı Hazal'ı altınla ödüllendirildi. Başkan Hakan, başarılı sporcuyu, ailesi, antrenörü Kaan Öz, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Özgür Artan, Gençlik ve Spor Müdürü Tayfur Öztepe, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Denizli ve Gazi İlkokulu Müdürü Mehmet Buldanlı ile birlikte makamında kabul etti. Başkan Hakan, Erbay’a altın takarak tebrik etti ve başarısından dolayı gurur duyduğunu ifade etti.” İlçemizin adını tüm dünyaya duyurduğu için Hazal Erbay’ı kutluyorum. Başarısının ilçedeki diğer gençlere örnek olmasını diliyorum” diyen Hakan, sporun ve eğitimin önemine vurgu yaptı.

“DİSİPLİNLİ ÇALIŞMADAN TAVİZ VERMEDİM”

Başkan Hakan’a teşekkür eden Erbay, “Başarım ile gururlanan başkanımıza teşekkür ediyorum. Şampiyonaya antrenörüm Kaan Öz ile birlikte iyi hazırlandım. Çok çalıştım ve disiplinden taviz vermedim. Verimli ve disiplinli çalışınca başarı geliyor “ dedi.