KIZILKAYA’DAKİ KUYUDAN YÜKSEK KALİTEDE DOĞAL VE TEMİZ SU ÇIKTI

DESKİ’nin Çameli’deki sondaj çalışmalarında ilçe için yeni bir su kaynağına ulaşıldı. Kızılkaya Mahallesi’nde açılan kuyudan yüksek kalitede, doğal kaynak suyu çıktı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DESKİ) ekipleri Çameli ilçesine bağlı Kızılyaka Mahallesinde yaptığı sondaj çalışmasında yoğun uğraşlar sonucunca su kaynağına ulaştı. Suyu kullanıma hazır hale getirmek için DESKİ ekipleri gece gündüz çalışmalarda bulundu. Çalışmalar neticesinde çıkartılan doğal kaynak suyu, mahalle sakinleri için yeni bir nefes oldu.

Yeni bulunan kaynağın mahalleye hayırlı olmasını dileyen Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, "DESKİ tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Kızılyaka Mahallemizde yaptığımız sondaj çalışmaları neticesinde çıkarmış olduğumuz doğal kaynak suyumuzu, mahallemizin kullanımına sunmaktan gurur duyuyoruz. Su bize verilen en büyük nimettir, temizliktir, gelecektir, medeniyettir. Su gelecek nesillere bırakacağımız en değerli mirasımız ve yaşam kaynağımızdır.

KIZILKAYA’DAKİ KUYUDAN YÜKSEK KALİTEDE DOĞAL VE TEMİZ SU ÇIKTI

Sondaj çalışmalarımızda bizlere yardımcı olan ve gerekli imkanları sağlayan DESKİ Genel Müdürü Niyazi Türlü'ye, su kaynağını kullanıma hazır hale getirmek için gece gündüz çalıştıklarını kaydetti.