420 DEKAR TARIM ARAZİSİ SUYLA BULUŞUYOR

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Çameli İlçesi’ndeki 191 bin metreküp su depolama kapasitesine sahip Cumaalanı Göleti’nin su tutmaya hazır olduğunu ve bu gölet ile 420 dekar tarım arazisi suyla buluşacağını bildirdi.

Tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynayan Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Denizli’de çalışmalarını sürdürüyor. Çameli İlçesi’ne bağlı Cumaalanı Mahallesi’ndeki tamamlanan Cumaalanı Göleti su tutmaya hazır hale geldi.

“DENİZLİ’YE BİR GÖLET DAHA KAZANDIRDIK”

Küresel ısınma ve iklim değişikliği sonucunda suyun önemi ile birlikte korunması ve depolanması her geçen gün büyük önem arz ettiğini vurgulayan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta; “Denizli’ye bir gölet daha kazandırdık. Çameli İlçesi’ne bağlı Cumaalanı Mahallesi’nde yapım çalışmaları tamamlanan Cumaalanı Göleti sayesinde kırsal kalkınmaya destek sağlanmıştır” diye konuştu.

420 DEKAR TARIM ARAZİSİ SUYLA BULUŞUYOR

 

“420 DEKAR TARIM ARAZİSİ SUYLA BULUŞACAK”

Gölet hakkında bilgiler paylaşan Genel Müdür Balta; “Temelden yüksekliği 17 metre ve su depolama kapasitesi 191 bin metreküp olan gölet ile 420 dekar tarım arazisi suyla buluşacaktır. Bölgedeki üreticilerimiz için büyük öneme sahip gölet, Denizlili çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi.