ÇİVRİL BELEDİYESİ AT ÇİFTLİĞİ, İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Çivril Belediyesi'nin Geleneksel Spor Tesisleri'nde yer alan At Çiftliği, kapılarını misafirlere açtı. Haydan Mahallesi'nde faaliyete geçen tesis, Rasime Kameroğlu İlkokulu öğrencilerine unutulmaz bir gün yaşattı. Öğrenciler, eğitmenler eşliğinde at binme deneyimini yaşadı.

Rasime Kameroğlu İlkokulu öğrencilerine Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural eşlik etti. Geleneksel Spor Tesisleri'nde yer alan At Çiftliği'nde ilkokul öğrencilerini ağırlayan Başkan Vural, "Geleneksel sporları canlandırmak, gençlerimize sevdirmek ve onları teşvik etmek amacıyla hizmete açtığımız tesisimizde şu anda 7 at bulunuyor. Beş tanesi Midilli cinsi küçük atlar. Öğrencilerimizi bu güzel hayvanlarla buluşturarak hayvan sevgisini ve binicilik tutkusunu aşılamaya çalışıyoruz. Bugün burada olmak, gençlerimizi atlarla buluşturmak bize büyük mutluluk veriyor" şeklinde konuştu.

ÇİVRİL BELEDİYESİ AT ÇİFTLİĞİ, İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

TESİS GEÇEN AY TAMAMLANDI

At Çiftliği'nin tamamlanmasının ardından atların tesise getirilme sürecine de değinen Başkan Vural, "Tesisimizi geçen ay tamamladık. Atlarımızın buraya gelmesi, tedavileri ve ortama alışmaları için bir geçiş süresi öngördük. Belediye veterinerleri ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan kontrollerin ardından öğrencilerimizi burada ağırlamaya başladık. Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içinde Çivril'deki tüm okullardan öğrencilerimizi misafir etmeyi planlıyoruz" dedi.

At çiftliğinin yetişkinlere yönelik program sunacağını da belirten Vural, "Öğrenci ziyaretlerinin ardından tesisimiz, at biniciliği yapmak isteyen yetişkinlere de hizmet verecek. Burada yetiştirdiğimiz atlar,hem binicilik hem de cirit sporu için kullanılacak. Gelecekte at sayımız artacak ve Çivril, cirit ve binicilik konusunda tercih edilen bir merkez olacak. Çivril'i nasıl turizmde marka haline getirdiysek, sporun ve sporcunun merkezi haline de getireceğiz " diye konuştu.