KOCAKAPLAN GİTTİ, MEHMET GÖK GELDİ

2023 yılından beri Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürü görevini yürüten Ziya Kocakaplan, geçtiğimiz hafta görevinden alındı. Kocakaplan’dan boşalan göreve ise Dr. Mehmet Gök getirildi. Görev değişimine bazı eğitim sendikalarından itiraz geldi. 

Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev değişimi yaşandı. 2023’ten beri müdürlük görevini yürüten Ziya Kocakaplan, geçtiğimiz hafta görevinden alındı. Kocakaplan’ın yerine Dr. Mehmet Gök İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu. 

Görev değişimi bazı eğitim sendikalarının tepkisini çekti. Eğitim Gücü Sen, Kocakaplan’ın görevden alınmasına bir başka eğitim sendikasının neden olduğunu, sendikanın taleplerine boyun eğmeyen ilçe milli eğitim müdürünün görevden alınması için kampanya başlatıldığını savundu. 

ÜÇ DİL BİLİYOR

2001 yılında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olan Gök, öğretmenliğe Siirt’te başladı. 2008 yılında müdür yardımcısı olarak atanan Gök, kurucu müdür ve müdür olarak farklı okullarda görev yaptı. 2010 yılında Millî Eğitim Bakanlığı yurtdışı öğretmen görevlendirmesi ile Kırgızistan Bişkek Türk İlkokulu’nda 5 yıl görev yapan Gök, 2015’te yurtdışı görevinden dönerek okul müdürü olarak atandı. 2019 yılında Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak görevlendirilen Gök, 17 Mayıs 2024’te Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi. 2020’de Eğitim Bilimleri alanında doktorasını tamamlayan Gök, temel düzeyde Rusça, orta düzeyde İngilizce, iyi derecede Kırgızca bilmekte. Evli olan Gök, bir kız babası.