PINAR KARŞIYAKA’NIN PLAY-OFF MAÇLARININ TARİHLERİ BELLİ OLDU  

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde sezonu dördüncü sırada bitiren ve play-off çeyrek finalinde Bursaspor’la eşleşen Pınar Karşıyaka’nın maç takvimi belli oldu. Pınar Karşıyaka - Bursaspor eşleşmesinde ilk maç 26 Mayıs Cuma, ikinci müsabaka ise 30 Mayıs Salı günü oynanacak.  

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde bu sezon 30 müsabakada 21 galibiyet ve 9 mağlubiyet alan Pınar Karşıyaka, normal sezonu dördüncü sırada noktalamayı başardı ve play-off çeyrek finalinde ligde beşinci olan Bursaspor’la eşleşti. Saha avantajının İzmir temsilcisinde olacağı ve iki galibiyet alan takımın yarı finale yükseleceği play-off çeyrek finalinde ilk maç 26 Mayıs Cuma günü saat 20.30’da İzmir’de oynanacak. İkinci müsabaka ise 30 Mayıs Salı günü saat 20.30’da Bursa’da yapılacak. Seride eşitlik olması durumunda eşleşme üçüncü maça uzayacak. Söz konusu karşılaşma da 1 Haziran Perşembe günü İzmir’de oynanacak ve yarı finale yükselen takım belli olacak.

Öte yandan normal sezonda oynanan lig maçlarında iki takım ev sahibi oldukları müsabakaları kazanarak 1'er galibiyet elde etti.