DOSTEK ÖĞRENCİLERİ İŞ FİKİRLERİYLE ÖDÜLLERİ TOPLADI

Özel Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji (DOSTEK Koleji), kültür, sanat, spor, bilim ve teknoloji alanındaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Öğrencileri, KOSGEB 2023.06 İş Fikri Teklif Çağrısı ve İş Planı Ödülü Destek Programı’nda büyük bir başarı göstererek tüm ödülleri topladı.

DOSTEK Koleji öğrencileri, KOSGEB'in düzenlediği ‘Benim Fikrim Benim İşim’ kategorisinde güçlü iş fikirleriyle yarışmaya katıldı. Toplam 22 iş fikriyle büyük bir başarıya imza atan öğrenciler, birincilik, ikincilik, üçüncülük ve iki adet jüri özel ödülü kazandı. Bu sonuçlar, DOSTEK Koleji'nin öğrencilerinin girişimcilik ruhunu ve yenilikçi düşünce yapısını bir kez daha ortaya koydu.

DOSTEK ÖĞRENCİLERİ İŞ FİKİRLERİYLE ÖDÜLLERİ TOPLADI

YARIŞMADA BÜYÜK BAŞARI

‘Benim Fikrim Benim İşim’ kategorisinde DOSTEK Koleji öğrencisi Hüseyin Konak, “Yapay Zeka Destekli ‘Paper Note’ Projesi” ile birincilik ödülüne layık görüldü. Ramazan Akyar, “Çok Amaçlı Sterilizasyon Cihazı Tasarımı ve İmalatı” projesiyle ikinci, Burhan Zengin ise “Yapraklı ve Basit Köklü Sebze Türlerinin Doğru Akım Verilerek Gelişiminin Hızlandırılması Projesi” ile üçüncü oldu. Dereceye giren öğrenciler ödüllerini Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş’tan aldı.

DOSTEK ÖĞRENCİLERİ İŞ FİKİRLERİYLE ÖDÜLLERİ TOPLADI

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLLERİ

Ayrıca, Fatıma Çiftçi ve Cennet Ceylin Gezgin “Retro Kıyafetlerin İmalatı, Satışı ve Kiralanması” iş fikriyle; Hüseyin Mert İzmirli, Kerem Aydın ve Ali Kaan Pala ise “Mobil Lazer Kesim Robotu Tasarımı ve İmalatı” projeleriyle jüri özel ödülüne layık görüldü. Bu ödüllerini Denizli İl Milli Eğitim İl Şube Müdürü Yavuz Çağlar ve Okul Müdürü Saadettin Dumlu’dan aldılar.

DOSTEK Koleji, daha önce de Denizli İhracatçılar Birliği Genç Mucitler Aranıyor yarışmasında birincilik, TÜBİTAK Ege Bölge Finalleri’nde yarışma hakkı kazanma ve TEKNOFEST yarışmalarında çeşitli kategorilerde başarılar elde etmişti.