GENÇ SPORCULARDAN BAŞKAN ZOLAN’A ZİYARET

Gençlik Haftası kapsamında, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ve  sporcu gençler, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 15-20 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ve Denizli'yi ulusal ve uluslararası müsabakalarda temsil eden sporcuları kabul etti.  İl Müdürü İlman, Gençlik Haftası boyunca kentte birçok etkinliğe Büyükşehir Belediyesi ile birlikte imza atacaklarını, bugün gerçekleşecek 15 Mayıs Milli Mücadele Yürüyüşü’ne de katılım sağlayacaklarını ifade ederek, verdikleri destek nedeniyle Başkan Zolan’a teşekkür etti.

Denizli’de birçok spor faaliyetinin Denizli Büyükşehir Belediyesinin desteği ve gençlerin katılımıyla yürüttüklerini işaret eden İl Müdürü İlman, “Milli sporcularımız, hocalarımız, gençlik liderlerimiz ve gönüllü gençlerimizle birlikte sizlere teşekkür etmek için ziyaretinize geldik” diye konuştu.

"Her zaman gençlerin yanındayız"

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. 19 Mayıs 1919’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde başlayan Kurtuluş Savaşı’nın çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, Cumhuriyetin 100. yıldönümünde de gençlerin gayreti ve heyecanı ile birçok güzel işler yapmaya devam edeceklerini söyledi.

15 Mayıs 919’un Denizli için çok özel bir tarih olduğunu anımsatarak, tarihi günde yaşananları anlatan Başkan Zolan, “Denizli’miz kurtuluş günü olmayan nadir şehirlerden biridir. Çok şükür Denizli’miz işgal edilmemiştir. Cepheye yakın bir il olan Denizli’miz Atatürk’ümüzün yanında lojistik, askeri ve birçok destek ile güçlü bir şekilde yer almıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkeyi siz gençlere emanet etti. Biz de her zaman sizlerin yanındayız” diye konuştu.