YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’la birlikte önceki gün yaşanan selden en çok etkilenen Karahayıt, Akköy, Haytabey ve Uzunpınar Mahalleleri’ni ziyaret etti.  Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Meydana gelen yaraları el ele vererek saracağız” dedi.

Geçtiğimiz gün Türkiye’de birçok ili etkisine altına alan yağışlardan Pamukkale ilçesi de olumsuz etkilendi. Kent merkezi ile ilçelerde etkili olan sağanak ve dolu yağışı, hayatı olumsuz etkilerken, ekili araziler de zarar gördü. Pamukkale’de yoğun yağışlar sonrası sel afetinden en çok etkilenen Akköy, Karahayıt, Haytabey ve Uzunpınar Mahalleleri oldu.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile birlikte selde zarar gören mahalleleri ziyaret etti. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten heyet, yaşanan afetle ilgili de vatandaşlardan bilgiler aldı.

Beklenenin çok üzerinde yağış oldu

Sel felaketinden etkilenen mahallelerde ziyaretler gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Örki, “Bölgemiz, son yılların en kurak kış mevsimi yaşadı. Ancak nisan ayı itibariyle özellikle il merkezimiz ve merkez ilçelerimiz etkili olan kar, dolu ve kuvvetli yağışlar günlük hayatı olumsuz etkiledi. Pamukkale Belediyesi olarak meteorolojiden uyarıları dikkate alarak sürekli teyakkuz halindeyiz. Belediyemiz tüm ekipleri ile PAKUT hazırda. Geçtiğimiz gün DSİ’nin 100 yılda bir yaşanan sel afeti olarak nitelendirdiği sel felaketinde, ilçemize düşen yağış miktarı beklenenden çok daha fazlaydı. Mahallelerimizde meydana gelen yaraları hem devletimiz, hem Büyükşehir Belediyemiz hem de Pamukkale Belediyemiz el ele vererek hızla saracağız. Tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Rabbim tün afetlerinden milletimizi korusun” dedi.