BAŞKAN ZOLAN, BAKAN DAMKA’YI AĞIRLADI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği Denizli Şubesi’nin davetlisi olarak kente gelen Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve beraberindeki heyeti ağırladı. Her iki ülkenin tarihi çok güçlü bağları olduğuna dikkat çeken Başkan Zolan, “Gönül birliği ve kardeşlik bilinci ile hedefe doğru koşacağız” dedi.

Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD) Denizli Şubesi’nin daveti kapsamında Denizli’ye gelen Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve beraberindekiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete; Bakan Fikrim Damka, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, AYSİAD Denizli Şube Başkanı Mahmut Catlık ve beraberindekiler katıldı. Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Osman Zolan, “Bizler gönül birliği olan kardeşleriz. Sizleri ağırlamaktan dolayı çok mutluyum, ayaklarınıza sağlık. İnşallah dayanışma içerisinde birbirimize ait güzellikleri ortaya çıkarmayı nasip etsin. Varsa zorlukları birlikte aşacağız, güzellikleri birlikte ortaya çıkaracağız. Gönül birliği ve kardeşlik bilinci ile hedefe doğru koşacağız. İşbirlikleri ile kardeşliğimizi güçlendirmemiz gerekiyor. Sizlerle birlikte olmak bizlere güç veriyor, mutlu ediyor. Kosova bizim ecdadımızın olduğu ve tarihimizde çok önemli bir yerde bulunuyor” diye konuştu.

KARŞILIKLI FIRSAT VE İMKANLAR TAKİP EDİLECEK

Bakan Damka ise kendilerini sıcak bir şekilde ağırlayan Başkan Zolan’a teşekkür etti. Denizli’de olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Bakan Damka, “Gayemiz hem Denizli’yi tanımak, hem de Denizli bölgesinde iş insanları ile bir araya gelmek, böyle bir program gerçekleştireceğiz. Buna vesile olan kardeşlerime teşekkür ediyorum. Güzel işbirlikleri olacak. Türkiye’nin sıcakkanlı iş insanları ile muhakkak bir yerde buluşacağız. Türkiye Cumhuriyeti Balkanlarda çok önemli bir yere sahip” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Başkan Zolan ve Bakan Damka ziyaretin anısına birbirlerine hediye takdiminde bulundu.