YÜZÜNCÜ YIL GENÇLİK VE YAŞAM MERKEZİ AÇILDI

Merkezefendi Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ‘Yüzüncü Yıl Gençlik ve Yaşam Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. 

Denizli’nin Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ‘Yüzüncü Yıl Gençlik ve Yaşam Merkezi’ açılışı gerçekleştirilerek hizmete hazır hale getirildi. Merkezefendi’de ve Denizli’de yaşayan gençlerin sosyal, eğitim ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ilçeye kazandırılan merkezin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

“7’DEN 70’E HER YAŞTAN HEMŞEHRİLERİMİZE HİZMET SAĞLIYORUZ”

Merkezefendili gençlerin her zaman yanında olduğunu belirten Başkan Doğan, “Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutlarken, bu anlamlı günlerde yaptığımız hizmetler ve projelerle artık Merkezefendi Belediyemiz takdire şayan belediyelerden bir tanesi oldu. Açtığımız merkezler ile çocuklarımızın eğitimdeki fırsat eşitliğini sağlamaya çalıştık. Yapısal projelerin yanında, sanatın, sporun ve tiyatronun ne kadar önemli olduğunu düşündük ve 7'den 70'e her yaştan hemşehrilerimizin yararlandığı merkezlerimizi faaliyete geçirdik” ifadelerini kullandı.

yüzüncü yıl gençlik ve yaşam merkezi

Doğan, “ Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutlarken, bir yapısal projemizin daha açılışını gerçekleştiriyoruz. En büyük fikir adamı olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vizyonuna yaraşır, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutladığımız için de merkezimizin adını 'Yüzüncü Yıl Gençlik ve Yaşam Merkezi' olarak belirledik” diye konuştu.

Çocukların eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya çalıştıklarını belirten Başkan Doğan, “Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve kadınlarımızın rahatça girip çıkabileceği bir yapısal projeye ihtiyaç vardı. Biz de doğru yeri belirleyip bu projemizi tamamladık. Biz istiyoruz ki her çocuğumuz kütüphaneye gitsin, kitap okusun, spor yapsın, enstrüman çalsın. İşte bu binanın içinde bunların hepsi mevcut. Merkezimiz ilçemize hayırlı olsun" dedi.

yüzüncü yıl gençlik ve yaşam merkezi

“İNSAN HAYATINA DOKUNAN PROJELER”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, “Bu anlamlı haftada Cumhuriyetin 100'üncü yılında bu güzel tesisi mahallemize kazandırdığınız için Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan'a teşekkür ediyorum. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için bu güzel tesisi mahallemize ve Denizlimize kazandırdınız. Bu güzel tesisi ilçeye kazandırmasında emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum. İnsan hayatına dokunan ve projeler geliştiren bir belediye Merkezefendi Belediyesi" diye konuştu.

Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, "Cumhuriyetin 100'üncü yılında 'Yüzüncü Yıl Gençlik ve Yaşam Merkezi'ni ilçemize kazandırdığı için Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan'a teşekkür ediyorum. Başkanımız Şeniz Doğan'a bundan önce yaptıkları projelere ve bundan sonra da yapacağı projeler adına teşekkür ediyorum.

Açılış konuşmalarının ardından ‘Yüzüncü Yıl Gençlik ve Yaşam Merkezi’nin kurdelesi protokol üyelerince kesildi. Ardından modern eğitim sınıflarının, kişisel gelişim ve hobi atölyelerinin, kütüphane ve çok amaçlı salonun ve birçok aktivitenin yapılacağı tesis katılımcılarla beraber incelendi.