MERKEZEFENDİ’DE KADINLAR 6. KEZ EMEKLERİNİ SERGİLİYOR

Merkezefendi Belediyesi'nde geleneksel hale getirilen ‘Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali’ başladı.

Denizli’de Merkezefendi Belediyesi’nin her sene düzenlediği  ‘Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali’ başladı. Her sene renkli görüntülere sahne olan festival, bu sene de kadınların renkli el emekleri ile  Merkezefendi Kültür Merkezi’nde startı verdi. Üç gün boyunca üreten kadınlar ürünlerini satışa sunacak, çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

10 Şubat Cumartesi günü; Ritmin Melekleri’nin performans sergileyeceği darbuka gösterisi, çocuklar için kum boyama etkinliği, canlı karikatür performansı, magnet boyama etkinliği, çocuklar için sevgi bilekliği yapımı, bez çantaya taş baskı boya etkinliği, çocuklar için çerçeve boyama etkinliği, çocuklar için kukla gösterisi ve Tolgay’ın sahne aldığı kadınlar matinesi olacak.

Festivalin son gününde ise; önlük taş baskı etkinliği, bez çantaya taş baskı etkinliği, canlı karikatür performansı, Ritmin Melekleri’nin performans sergileyeceği darbuka gösterisi, ebru etkinliği gerçekleştirilecek. Çocuklar için ise; sevgi bilekliği yapımı, kum boyama etkinliği ve kukla gösterisi gerçekleştirilecek. Etkinliklerin ardından saat 20.00’de Merkezefendi Belediye Orkestrası 90’lar Pop Konseri kostümlü konseptli performans sergileyecek.

 

Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali

 

“KADINLARIMIZ ÜRETİMİN İÇİNDE OLSUN İSTİYORUZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, "Kadın, üretim ve emek deyince ilk akla gelen şey Merkezefendi ilçemiz ve Merkezefendi Belediyemiz oluyor. Bugün itibariyle 'Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali'mizin altıncısını gerçekleştirmenin mutluluğunu, onurunu ve keyfini kadınlarımızla beraber yaşıyoruz. Hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadınız destek oldunuz. Kadınlarımız üretsin üretimin içinde olsun istiyoruz. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu festivalimizde Merkezefendi'de ve Denizlimizdeki kadınlarımızın ne kadar üretken ve üretimin içinde olduğunu görüyoruz. Festivalimiz 3 gün boyunca dolu dolu geçecek. Desteklerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.