KADIN TIR ŞOFÖRÜ ERKEKLERE TAŞ ÇIKARTIYOR

Denizli’deki bir firmada TIR şoförlüğüne adım atan ve aslen Bolulu olan 40 yaşındaki Özlem Okumuş’un hedefi, TIR’ıyla Avrupa’ya gitmek.

 

Denizli’de oğluyla beraber yaşayan, Bolulu Özlem Okumuş (40), 4 aydır TIR şoförlüğü yapıyor. 40 yaşına kadar farklı sektörlerde çalışan Okumuş, TIR şoförlüğü yapan kadınların kendisine örnek teşkil etmesiyle, ehliyet kurslarına yazıldı. TIR şoförlüğü için ehliyetlerini alan Okumuş, Denizli’de bir firmaya başvurarak çalışmaya başladı. 4 aydır tek başına direksiyon sallayan Okumuş, 4’ncü ayında taşıdığı yükü memleketi Bolu’ya getirdi. Bolu’nun Mudurnu İlçesi’ne yükünü getiren Okumuş, memleketine gelmenin sevincini yaşadı.

“BEN DE YAPABİLİRİM' DEDİM VE BAŞLADIM”

TIR şoförlüğü yapan kadınların kendisine örnek olduğunu ifade eden Okumuş, “Çalıştığım tekstil sektörü biraz kötüye gitmeye başlamıştı. TIR şoförlüğü yapan kadınları görüyordum. 'Ben de yapabilirim' dedim ve başladım. Ehliyetlerimi ve bütün belgelerimi aldım. Firmamızda öncelik sağladılar ve başladık” ifadelerini kullandı.

KADIN TIR ŞOFÖRÜ ERKEKLERE TAŞ ÇIKARTIYOR

“HEDEFİM AVRUPA’YA ÇIKMAK”

İşini severek yaptığını dile getiren Okumuş, “Okuyabilseydim, infaz koruma memuru olmak istiyordum. Üniformalı görevler beni cezbediyordu ama olmadı. Bu iş nasip oldu. İşimi severek yapıyorum. Güzel ve zevkli bir meslek. Hedefim Avrupa’ya çıkmak. Evli değilim, bir oğlum var. 23 yaşında, o da TIR şoförü olmak istiyor. Bolu Mudurnuluyum. Şuanki yükümle memleketime geldim. İlk zamanlar biraz zorlanıyordum ama diğer şoförlerin dışlamaması beni motive etti. Yollar zor olmuyor. TIR kullanmak zevkli. Kadın şoför olduğum için beni gören çok şaşırıyor. Fotoğraf çekinmek isteyenler oluyor, tebrik edenler oluyor, kadınlar da yapmak istiyor. 4 aydır TIR kullanıyorum yapıyorum” dedi.

KADIN TIR ŞOFÖRÜ ERKEKLERE TAŞ ÇIKARTIYOR