PAÜ’DE ‘HAYATA DOKUN’ SERGİSİ

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri’nde 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında 'Hayata Dokun' adlı fotoğraf sergisi açıldı. 

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastaneleri’nde 'Hayata Dokun' adlı fotoğraf sergisi açıldı. 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında açılan serginin açılışı; PAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Onur Birsen, Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gamze Gököz Doğu tarafından yapıldı. 23 fotoğrafın yer aldığı serginin açılışında konuşan PAÜ Hastaneleri Onkoloji Hemşiresi Fatmana Oytun, kendisi tarafından çekilen fotoğraflarla ilgili bilgi verdi.

PAÜ’DE ‘HAYATA DOKUN’ SERGİSİ

Kanserin dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından biri haline geldiğini ifade eden Oytun; “Tedavi sağlayıcı rolümüzün yanı sıra, hasta ve hasta yakınlarını kapsayan, tedaviye destek amaçlı Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı çalışanlarının desteğiyle tamamlamış olduğum ‘Yaşama Dokun’ isimli fotoğraf sergim ile hedefimiz; onkoloji hastalarının bu hastalıkla verdiği savaşta güçlü yönlerini ortaya çıkarmak, desteklemek ve ölümsüzleştirmek. Ben bir hemşireyim. Bu süreçte diğer mesleğim olan fotoğrafçı kimliğimle karşınızdayım. Fotoğrafın en yüce görevi; insanı başkasına anlatmak ve anı ölümsüzleştirmektir. Ben de hastalarımdan bunu istedim. Mutlu, huzurlu, değerli anlarını bir fotoğraf karesiyle ölümsüzleştirerek paylaşmak. Böylesi zorlu bir hastalık süreçlerinde bana inanıp, benimle bu yola çıkan 19 hastama çok teşekkür ederim” dedi.

Açılış töreninin ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel sergiyi düzenleyen Oytun’a teşekkür belgesi takdim etti. Hastanenin sergi salonunda açılan sergi, 7 Nisan’a kadar açık kalacak.