MERKEZEFENDİ’DE KURBAN KESİM NOKTALARI BELİRLENDİ

Merkezefendi Belediyesi, ilçede kurban kesim noktalarını belirledi.

Merkezefendi Belediyesi, Kurban Bayramı’nda ilçe genelinde hizmet verilecek kurban kesim yerlerini açıkladı. Yenişehir Kapalı Pazar Yeri, Sevindik Kapalı Pazar Yeri, Bahçelievler Kapalı Pazar Yeri, Yeni Mahalle Kapalı Pazar Yeri, Servergazi Kapalı Pazar Yeri, Barbaros Kapalı Pazar Yeri,Babadağ TOKİ Evleri Kapalı Pazar Yeri, Karaman (Değirmenönü) Kapalı Pazar Yeri ve 1200 Evler Kapalı Pazar Yerlerinde küçükbaş kurban kesimi yapılabilecek.

Merkezefendi Belediyesi’nden yapılan açıklamada belirlenen noktalarda sağlıklı ve temiz bir ortamın sağlanması, kesim işlemlerinin bu şartlar altında yapılabilmesi için tedbirler alındığı kaydedildi.

Kurban kesim alanlarında kasap, zabıta ekipleri ve görevli personelin hazır bulunacağı belirtildi. Görev alan ekiplerin, hijyen kurallarına uyulması konusunda vatandaşlara yardımcı olacağı kaydedilecek. Kesim işlemlerinin sona ermesinin ardından Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, kesim alanlarında temizlik işlemini gerçekleştirecek.

Fen İşleri Müdürlüğü, Kültür Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Çağrı Merkezi ekipleri Kurban Bayramı boyunca görevlerinin başında olacak.

“24 SAAT GÖREV BAŞINDA OLACAĞIZ”

Kurban Bayramı hazırlıklarını titizlikle tamamladıklarını söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Hemşehrilerimizin sağlıklı ve hijyenik koşullarda kurallara uygun şekilde kesimlerini yapabilmeleri için tüm düzenlemeleri gerçekleştirdik. Görevli çalışma arkadaşlarımız hemşehrilerimizin işlerini kolaylaştırmak için belirlediğimiz kurban kesim yerlerinde bulunacak. İlçemizde bayramın mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçmesi için gereken her şeyi yapıyoruz. Merkezefendili hemşehrilerimizin bayramı ağız tadıyla yaşaması için 24 saat görev başında olacağız” ifadelerini kullandı.