KAFKAS GÖÇÜNÜ DANSLA ANLATACAKLAR

Kafkas Halk Dansları Topluluğu, Kafkasların Anadolu’ya göçünü 60 halk dansçısının yer aldığı bir programla sahneye taşıyacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu Perşembe günü özel bir programa imza atacak. Kafkasların Anadolu’ya göçünü 60 halk dansçısının yer aldığı Kafkasya “Göç” adlı programla anlatacak Halk Dansları Topluluğu, saat 21.00’de Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Kafkasya coğrafyasının farklı kültür ve yaşamlarını konu alan danslarını da sahneye koyacak Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu gösterisinde Azeri, Gürcü ve Çerkez danslarının yanı sıra Kars ve Iğdır yöresi danslarından da örnekler sunacak.

KAFKAS GÖÇÜNÜ DANSLA ANLATACAKLAR

Gecede kullanılacak kostüm ve müziklerin ait olduğu yörelerden orijinalliği bozulmadan alındığına dikkat çekilirken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu’nun amatör ruhla, farklı meslek dallarında çalışan vatandaşlardan gönüllü olarak oluştuğu belirtildi. Tüm vatandaşların davetli olduğu gösterinin ücretsiz izlenebileceği belirtildi.