"Adalet Kurultayı, adalete ulaşmak için önemli bir adım"

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, adalet olmayan bir toplumda geleceğe güvenle bakmanın olanaksız olduğunu belirterek, düzenlenecek Adalet Kurultayı'nın Türkiye'de adalete ulaşma adına önemli bir aşama olacağını savundu.

   CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, cumartesi günü yapılacak Adalet Kurultayı öncesinde yaptığı yazılı açıklamada, kurultay ile ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini bildirdi. Basmacı, 26 Ağustos'ta başlayacak olan Adalet Kurultay'ına yoğun bir katılım beklediklerini aktardı.

Kurultayın Türkiye'deki adalet sorununun çözümü için önemli bir adım olduğunu ifade eden Basmacı, "Türkiyemiz, CHP önderliğinde adaletli günleri yakalama konusunda kararlı mücadelesine devam edecek. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı adalet yürüyüşünün devamı niteliğinde olacak bu kurultay ve çalıştay zincirinin Türkiye'de özlemle beklenen adalete ulaşma adına önemli bir aşama olacaktır. Adalet olmayan bir toplumda geleceğe güvenle bakmak imkansızdır. Adalet herkese lazım. İsminin başına adalet yazmakla adaletli davranıldığını mı düşüyorsunuz? Bu yanılgıdan acilen dönülmelidir. Toplumda açılan yaralar bir an önce kapatılmalıdır" dedi. DHA