BAŞBUĞ İÇİN PİLAV HAYRI

Denizli Ülkü Ocakları, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kurucusu Merhum  Başbuğ Alparslan Türkeş ve Şehitlerimiz için pilav ve ayran hayrında bulundular.

Yeni Cami önündeki pilav hayrına Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Gazi  Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fatih Keskin, Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı,  MHP İl ve İlçe Yöneticileri katıldı. Pilav hayrına vatandaşların ilgisi yoğun oldu. 

DOLU DOLU  ANMA ETKİNLİĞİ 

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı  yaptığı konuşmada “17-25 Kasım, Başbuğ’umuzu anma haftası olarak belirlenmiştir. Bu hafta ile ilgili birçok etkinlik düzenledik. “Çevrecilik, Milliyetçiliktir” adı altında bir kampanya başlattık. Bu kapsamda da bir hatıra ormanı oluşturduk. Çınar Yeni Cami önünde de 2 bin kişilik bir pilav hayrımız oldu. Allah kabul etsin. Bu haftayı dolu dolu geçirip, rahmetli Başbuğ’umuzu ve aziz Ülkücü Şehitlerimizi anacağız” diye konuştu.

“YOĞUN BİR FAALİYET İÇERİSİNDEYİZ”

Ülkü Ocakları olarak yoğun bir faaliyet içerisinde olduklarını belirten Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin “Denizli Ülkü Ocakları’nın tertip ettiği etkinliklere katılmak amacıyla Denizli’ye geldik. Türk Dünyası üzerine konferans vermek için buraya geldim. Benim dışımda Öğretim Üyesi Dr. Himmet Büke ve Öğretim Üyesi Dr. Esma Özdaşlı hocalarımız konferans verdi. Rahmetli Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in aziz hatırasına ve Ülkücü şehitlerin ruhlarına ithafen bir hatıra ormanı açılışı gerçekleştirdik. Yine onların aziz hatıralarına ve ruhlarına hediye etmek üzere pilav ve ayran hayrımızı gerçekleştirdik. Bizim burada bulunma sebebimiz bu etkinler içindir. Ülkü Ocakları olarak yoğun bir faaliyet içindeyiz. Ülkü Ocakları,  Rahmetli Başbuğ’umuzun ve Dündar Taşer’in bize emaneti olan bir kurumdur. 50 yıllık bir kurumsal kimliğe sahip. Ve bu 50 yılın her anı şanla, şerefle verilmiş bir mücadele anlamı taşır. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin tensipleri ile 9 Ocak’ta atanmış bulunmaktadır. 10 aylık geçen sürede Ülkü Ocakları olarak bir çok alanda güzel işlere imza attık” diye konuştu.

MESUT GÜLER