BASMACI ŞİMDİ DE MYK'YA SEÇİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Melike Basmacı'ya CHP grup yönetim kurulu üyesi görevinin yanında yeni bir görev daha eklendi. Basmacı, 46 ilde kuruluşunu tamamlayan ve çalışmalarına başlayan Emek Büroları Merkez Yönetim Kurulu (MYK)'na seçildi.

  İzmir'de emek büroları toplantısına katılan ve burada temsilcilerle araya gelen Emek Büroları Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Denizli Milletvekili Melike Basmacı, emek büroları hakkında bilgiler verdi. Basmacı, "İşçi Sendikaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba öncülüğünde hazırlanan CHP Emek Büroları Yönetmeliği, 2016 yılında Parti Meclisi’nde görüşülerek kabul edildi. Partimiz bünyesinde, emek kesiminden milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri, farklı işçi ve kamu çalışanları konfederasyonundan temsilciler, akademisyenler, güvencesiz çalışan temsilcileri ve emekli temsilcilerinden oluşacak Emek Büroları kuruldu. Genel Merkez, il, ilçe başkanlıkları oluşturuldu. CHP ile emek hareketlerini yakınlaştırarak, emekçilerin sorunlarının çözümünde etkin rol oynayacak ve politika üretilmesine katkı sağlayacak" dedi.

CHP’Yİ FİKREN ZENGİNLEŞTİRECEK

Büroların bölgesel sorunlara edileceğini anlatan Basmacı, "Her bölgenin, her ilin emek alanı ile ilgili sorunu farklı olabiliyor. O ilde ve o bölgede yaşayan akademisyenler, işçiler, sendikacılar, uzmanlar araştırma inceleme yapacak. Çalıştaylar, fikir toplantıları, paneller düzenlenecek. Böylece CHP’nin üreteceği politikaları temelini oluşturacak. Emek Büroları politika üretme süreçlerini illere ilçelere yayacak ve CHP’yi fikren zenginleştirecek. Sadece politika üretmekle de kalmayacak, o ilde emek kesiminin sorunlarına bilfiil müdahil olacak, hak temelli yasal eylemlere katkı sunacak, CHP’yi emek alanına sokacak, sendikalarla yakınlaştıracak, eylemlere katkı sunulmasını sağlayacak. Böylece emekçiler ile CHP arasında insanların yaşadıkları sorunlar üzerinden iletişim kurulabilecek" dedi.