BELEDİYELERİN EĞİTİM ATAĞI

Denizli’nin Merkezefendi Belediyesi ile Pamukkale Belediyesi, eğitime yaptıkları katkıları yeni eğitim ve öğretim yılında da sürdürmeye devam ediyorlar. Bugüne kadar öğrencilere her türlü desteği veren belediyeler şimdi de 2017-2018 yılı eğitim ve öğretimi için kolları sıvadılar.

. Merkezefendi Belediyesi ilköğretim okulu birinci sınıfa yeni başlayacak öğrencilere okul çantası hediye edecek. Pamukkale Belediyesi ise ilçe sınırları içinde yer alan 46 ilkokulda yaklaşık 6 bine yakın ilkokul 1.sınıf öğrencisine içeriği dolu dolu olan, tüm kırtasiye malzeme ihtiyacının karşılandığı eğitim seti hediye edecek. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, geleceğimizin teminatı olan öğrencileri her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. Başkan Subaşıoğlu, “Okulların açılmasına kısa bir süre kaldı. Merkezefendi'de önceliğimiz eğitim. Bu yıl da ilkokul 1. sınıfa başlayacak olan minik öğrencilerimize okul çantalarını biz hediye edeceğiz” dedi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ise “Pamukkale Belediyesi olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da eğitime destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da öğrencilere desteğini sürdürecek olan Pamukkale Belediyesi,  İlköğretim Haftası için hazırlıklarını tamamladı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin hediyelerinin hazır olduğunu, sürpriz hediyelerle minik öğrencilerin okul heyecanlarına ortak olacaklarını bildirdi. Başkan Gürlesin, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Pamukkale Belediyesi tarafından, ilçede bulunan 46 ilkokulda yaklaşık 6 bin civarında ki ilkokul 1.sınıf öğrencisine içeriği dolu dolu olan, tüm kırtasiye malzeme ihtiyacının karşılandığı eğitim seti hediye edeceklerini söyledi.

EN İYİ HİZMETİ VERMEYE ÇALIŞIYORUZ

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediyesi olarak her alanda en iyi hizmeti vermek adına çalışmalarını sürdüklerini ifade ederek, “Sağlıktan, güvenliğe; spordan, sanata, eğitime her alanda halkımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Bilinir Belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra sosyal belediyecilik çalışmalarımızla da ilçemizde her kesime hizmet ulaştırıyoruz.  Ancak önceliklerimiz arasında eğitim ilk sıralarda yer alıyor. Çünkü eğitimi önemsiyoruz. Güçlü Türkiye’mizin teminatı, geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi ve kaliteli eğitimi almaları için adeta seferberiz. İlçe sınırlarımız içinde 128 okulumuzun tamamına dokunarak, fiziki şartları iyileştirmek anlamında büyük gayretler gösteriyoruz ve geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda eğitime destek vermeye devam edeceğiz. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı açılışında da minik öğrencilerimize her yıl olduğu gibi bu yılda sürpriz hediyelerimiz olacak. İlköğretim Haftası’nda okullarımızın açıldığı gün anlamlı bir etkinliğe imza atacağız. Pamukkale İlçemizde 46 ilkokulumuzda eğitim ve öğretime yeni başlayan yaklaşık 6 bine yakın 1. Sınıf öğrencimize içeriği dolu dolu olan ve kırtasiye ihtiyaçlarının karşılandığı eğitim seti hediye edeceğiz” diye konuştu.

ATANAİL ALTINOLUK