CHP'li Karaca: "Bir Kereden Bir Şey Olmaz Zihniyetinden Cesaret Alıyorlar"

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde mahalle imamı, Kuran kursunda 3'ü kız, 4'ü erkek 7 çocuğa cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. CHP’li Karaca “bir kereden bir şey olmaz zihniyetinden cesaret alıyorlar” dedi.

Balıkesir’in Dursunbey ilçesindeki Ericek Mahallesi’nde meydana gelen olayda, iddiaya göre mahalle imamı, yaklaşık iki ay önce köy cami içindeki Kuran kursunda, yaşları 8 ile 12 yaşlarındaki 4’ü erkek 7 çocuğa cinsel tacizde bulundu.
Çocukların olayı ailelerine anlatmaları üzerine imam hakkında 7 Temmuz’da Dursunbey Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla soruşturma açıldı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Çocukların pedagog eşliğinde ifadesi alınırken imam da soruşturmadan bir gün sonra jandarma ekiplerince gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından tutuklama talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edilen imam, tutuklanarak Kepsut Cezaevi’ne gönderildi.
Tutuklanan imamın Balıkesir İl Müftülüğünce yaklaşık 3 ay önce Kepsut ilçesinden Dursunbey Ericek Köyüne atandığı öğrenildi.

“BİR KEREDEN BİR ŞEY OLMAZ ZİHNİYETİNDEN CESARET ALIYORLAR”
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Bir kereden bir şey olmaz" zihniyetinden aldıkları cesaret... Tam anlamıyla ahlaksızlık, alçaklık. Çocuklarınızı bu zihniyetten koruyun sevgili anne-babalar... Çocukların istismarını önleyen, koruyan, faillerini etkin yargılayan iktidarımıza kadar” dedi. Karaca, yargı sürecini de yakından takip edeceklerini ve tacize uğrayan çocuklar ile ailelerine de her türlü desteği vereceklerini söyledi.