“DUA, SEVGİ VE ŞEFKAT GÜNLERİ” 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Av. Gülay Özcan,  kandillerin yardımlaşma, ibadet, dua, sevgi ve şefkat günleri olduğunu söyledi.

Mevlit Kandili nedeniyle mesaj yayınlayan MHP MYK Üyesi Özcan, Mevlit Kandili'nin Allah'ın elçisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) kainat ufkundan bir güneş gibi doğduğu gün olduğunu belirtti. 

Özcan, mesajında, "İslam dünyasında, Hazreti Peygamberin dünyaya geldiği gece Mevlit Kandili olarak kutlanmaktadır. Hazreti Muhammed Yüce Allah'tan bir rahmet olarak insanlığa gönderilmiş, bir Rahmet Peygamberi olarak inananların gönüllerinde taht kurmuştur. İçinde bulunduğumuz çağda da, O'nun öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Bu mübarek gecelerde Cenab-ı Hakk, af ve mağfiret kapılarını sonuna kadar açar. Bu mübarek gecede güçlülerin değil, haklıların hakim olduğu bir dünya için dua edelim. Ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olması dileklerimle, Türk-İslam aleminin mübarek Mevlit Kandili’ni tebrik eder, bu kutlu gün ve gecelerin hayırlar getirmesini yüce Mevla'dan niyaz ederim" dedi.

MESUT GÜLER