“HAYIRLARA VESİLE OLSUN”

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Denizli Büyükşehir Belediye  Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip,  Ramazan ayının başlamasıyla  mesaj yayınladı.

  Ramazan ayının bereket ayı olduğunu belirten  MHP’li Garip, “Oruç ibadeti, insanın kararlılık, azla yetinme, dayanıklılık ve sabır gibi ahlaki güzelliklere sahip olmasına, aç kaldığı anlarda yaşadığı mücadeleyle, tok zamanlarında eline geçen nimetlerin değerini bilmesine ve aynı zamanda yoksulların karnını doyurma endişesiyle yaşayanların hallerini düşünüp onlara merhamet ve şefkat duygularıyla bakmasına neden olur” dedi.

 

Ramazan ayına erişmenin mutluluk ve huzurunu yaşadıklarını kaydeden Garip,  “Bu özelliğiyle Ramazan ayı, insanların kendi iç dünyalarını terbiye etmesi, yoksulları doyurup gözetmesi, sevap ve ödülün bir fırsat olarak yakalanması bakımından "rahmet, mağfiret" ve "bereket" ayıdır” şeklinde konuştu.

 

Garip,  "Bu nedenle Ramazan paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir aydır. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan ayının başta Denizli’miz olmak üzere ülkemize ve Türk İslam Âlemi’ne hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadesini kullandı. MESUT GÜLER