MAHALLE KONAKLARI VATANDAŞLARIN BULUŞMA NOKTASI OLACAK

Pamukkale'nin 68 Mahallesi'nde vatandaşlarla buluşan Pamukkale Belediye Başkan Adayı Örki, Siteler Mahallesi'nde bölge ahalisi ile kucaklaştı.

Mahalle Konakları projesini anlatan Örki, bu mekanların vatandaşların buluşma noktası olacağını söyledi. Cumhur İttifakı AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, Siteler Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Etkinliğe Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Milliyetçi Hareket Partisi Pamukkale İlçe Başkanı İsmail Cirit, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel katıldı. Katılımın oldukça yoğun olduğu programda Başkan Adayı Örki proje ve çalışmalarını vatandaşlara anlatırken, bölge ahalisi istek ve sorunlarını bizzat iletme fırsatı buldu. Etkinlikte konuşan MHP İl Başkanı Cafer Birtürk,"Çok çalışkan ve azimli bir belediye başkan adayına sahibiz. Eminim ki Avni kardeşim Pamukkale'de çok hizmetlere ve çalışmalara imza atacaktır. Rabbim çıkmış olduğu yolda onu mahçup ve mağrur etmesin." dedi. 

"MAHALLE KONAKLARIMIZLA KOMŞULUK KÜLTÜRÜ PEKİNLEŞECEK"

Proje lansman toplantısında açıklamış olduğu projeler arasında yer alan Mahalle Konakları'ndan bahseden Örki,"Vatandaşlarımızın mahallelerinde sosyal alanlarını artırmak için mahallelerimize Mahalle Konakları inşa edeceğiz. Çok amaçlı ve işlevsel bir şekilde kullanılacak olan konaklarımız, özellikle kadınlarımızın uğrak noktası haline gelecek. Bu konaklarımızda isteyen vatandaşımız kınasını, nişanını, düğününü, asker uğurlamasını ve günlerini yapabilecek. İsteyen burada gazetesini, kitabını okuyabilecek. Aynı zamanda başta kadınlarımız olmak üzere konaklarımızda hobi ve meslek kursları vereceğiz. Hanım kardeşlerimiz el emeği göz nuru üretmiş olduğu ürünlerin belirli günlerde bu tesisimizde satışa sunabilecek, böylece kadınlarımız ev ekonomisine de katkı sağlamış olacak. Mahalle Konaklarımızla komşuluk kültürü pekinleşecek, mahallelimiz daha da kaynaşacak." İfadelerini kullandı.