Merkezefendi Belediyesi’nden depremzedelere iftar yemeği servisi

Her yıl Ramazan ayına özel olarak yapılan ‘Merkezefendi El Ele’ kampanyası ile bugüne kadar Denizli’ye gelen 3 bin 429 depremzedeye sıcak iftar yemeği ulaştırıldı.

DENİZLİ (İHA)

Merkezefendi Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında uygulanan ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik kampanyası, hayırseverlerin katkısı ile büyümeye devam ediyor. İyilik kampanyasına başladığı günden bu yana 412 bin 960 lira destekte bulunuldu.

Belediye deprem bölgelerinden Merkezefendi’ye gelen 3 bin 429 depremzedeye ‘Merkezefendi El Ele’ kampanyası ile sıcak iftar yemeği uygulaması başlattı. Sisteme kayıtlı 30 restoranda iyilik kampanyası ile hazırlanan iftar menüleri, afetzedelerin adreslerine teslim ediliyor.

‘Merkezefendi El Ele’ iyilik kampanyasına destek olmak isteyen hayırseverlerin belediye ile iletişime geçerek yardımda bulunabilecekleri kaydedildi.

Zor günlerin üzerinden üstesinden her zaman birlik ve beraberlikle geldiklerini ifade eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, dayanışmanın her geçen gün büyüdüğünü söyledi.

Doğan, “Hayırsever hemşerilerimizin ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik kampanyasına sağladığı destek sayesinde Merkezefendimize gelen depremzedelerimizin sofralarına sıcak iftar yemeği ulaşıyor, esnafımız da zorlu ekonomik şartlarda rahat bir nefes alıyor. Tüm hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.