MÜJDAT KEÇECİ İŞSİZLİĞİ DEĞERLENDİRDİ

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci Bloomberg televizyonunda, telefonda canlı yayın konuğu oldu.  Başkan Müjdat Keçeci işsizliğe dair önemli bilgiler vermesinin yanı sıra yapılması gereken stratejik planlamalarıda anlattı. 

Türkiye'de İşsizliğin Mart ayında %14,1'lere kadar çıkmasında en önemli etkenlerden birininde tarımda istihdamın azalmasından kaynaklandığını söyleyen Keçeci; Suriyeli mülteciler bu sektörde daha fazla istihdam ediliyor. Bu nedenden dolayı ülkemizde özellikle tarımda işsizlik her geçen gün artmaya devam ediyor ''dedi.

''Ne eğitimde ne de istihdamda olmayan bir gençliğimiz var. Bunların hepsini toparladığımızda ben ülkede önemli bir boyutta kayıtsız işçi çalıştırıldığını görüyorum''diyen  Keçeci aynı zamanda ''Gençlerin artık kesinlikle sanayiye kazandırılması gerektiğini düşünüyorum dedi. 

Gençlerimizin özellikle meslek okullarına yönelmeleri gerektiğini söyleyen Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci gençlerin meslek okullarında yeterli eğitimi aldıktan sonra sektöre atılmasında tavsiyede bulundu.