NİKFERLİLER DERNEĞİ’NDEN ÖĞRENCİLERE HEDİYE YAĞMURU

Nikferliler ve Barzalılar Derneği, üniversiteyi kazanan öğrencileri sevindirdi. Dernek yönetimi bu yıl üniversiteye gitmeye hakkı kazanan Nikferli 40 öğrenciye çeşitli hediyeler verdi. Nikferliler ve Barzalılar Derneği Yönetimi ayrıca bu yıl 500 öğrenciye de burs verecek. Dernek yönetimi üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerle dün bir araya geldi. Nikferliler ve Barzalılar Derneği Başkanı Ünal Serinken ve yönetim kurulu üyeleri öğrencilere üniversite hayatlarında başarılar dilediler.

Başkan serinken, üniversiteyi kazanan Nikferli öğrencilerle gurur duyduklarını söyledi. Başkan Serinken, Nikferli öğrencilerer birer saat hediye etti. Nikferli öğrencileri her zaman destekleyeceklerini belirten Başkan serinken, “Üniversiteyi yeni  kazanan Nikferli öğrencilerimiz ile tanışmak istedik. Bu nedenle bir araya geldik. Öğrencilerimiz ile gurur duyuyoruz. Gençlerimiz  Nikferin geleceğidir. Onlara bugünün anlamı nedeni üniversitede eğitim görme hakkı kazandıkar için birer saat hediye ettik” diye konuştu.

500 ÖĞRENCİYE BURS

Yeni eğitim ve öğretim yılında da öğrencilere burs vermeye devam edeceklerini belirten Serinken,  21. yılda 450 öğrenciye burs veren derneğimiz, bu eğitim ve öğretim yılında sayıyı 500’e çıkartacağını belirtti. Nikferliler ve Barzalılar Derneği’nden burs almak isteyen öğrenciler 2 Ekim tarihine kadar dernek yönetimine başvuru yapabilecekler. 1996 yılında Denizli’de yaşayan Nikferliler tarafından kurulan derneğin amacı, Nikfer’den ayrılmış olan hemşerilerinin birbirlerini tanıması, kaynaşması ve yardımlaşması. Nikferliler ve Barzalılar Derneği Başkanı Ünal Serinken, özellikle Nikferli öğrencilerin üniversite eğitimi almaları için çaba sarf ettiklerini söyledi. Başkan Serinken, “Nikferliler sürekli olarak dayanışma içerisindedir. Yıl içerisinde birçok etkinlik yapmaktadır. Elde etmiş olduğumuz gelirler ile bugüne kadar 450 üniversite öğrencisine burs verdik. Bu sene de bursiyer sayımız 500’e çıkarmayı hedefliyoruz. Tek gelir kaynağı da Nikferli hayırsever ve gönüllüleridir” dedi.

YALÇIN BAĞBOZAN