Örki'den kodlama ve robotik eğitim müjdesi

PAMUKKALELİ ÇOCUKLAR ROBOT YAPACAK 

Pamukkale Belediye Başkan Adayı Örki, Denizli'de bulunan birçok işletmede işçilerle bir araya geldi. Örki,"Evlatlarımız ilköğretimden itibaren vereceğimiz eğitimlerle teknoloji dünyasına çok erken adım atarak gelişimlerine başlayacak." dedi. 

Seçim çalışmaları kapsamında adım adım Pamukkale'yi dolaşan, vatandaşlarla kucaklaşan Cumhur İttifakı AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, Denizli'de bulunan tekstil, turizm ve sanayi alanında hizmet veren fabrika ve işletmelerde işçilerle bir araya geldi. Çalışanlara hizmet ve projelerini anlatan Başkan Adayı, soru ve talepleri de bir bir cevapladı. Pamukkale'de hizmet destanlarına imza atacaklarını belirten Başkan Adayı Örki,"Sizlere daha modern, daha temiz ve daha güzel bir Pamukkale'yi sunmak için var gücümüzle hiç durmaksızın çalışacağız. Gece gündüz Ülkemiz ve şehrimiz için yoğun bir mesai harcayan siz çalışkan kardeşlerimiz için geliyoruz. Her şey bir kenara, sizin mutluluğunuz, huzurunuz bir kenara." diye konuştu. 

"ÇOCUKLARIMIZ ÇAĞIN YENİLİKLERİNDEN GERİ KALMAYACAK" 

Pamukkale'de yaşayan çocuk ve gençlerin kendilerini günümüz teknoloji çağına hazırlayabilmeleri için verecekleri kodlama ve robotik eğitiminden bahseden Örki, "Denizli ve Pamukkalemizde bulunan fabrikalarda önemli üretimler, ülke ekonomisine katkıda bulunan ihracatlar gerçekleşiyor. Günümüz çağında fabrikalarda ürettiğimiz ürünler son teknoloji makinalarda üretiliyor. Bu makinalar içinde bulundurduğu yazılım sayesinde sizin talep ettiğiniz ürünü en kaliteli ve hatasız bir şekilde üretmenizi sağlıyor. Günümüzde ağır sanayiden günlük kullandığımız cihazlara kadar herşey yazılım merkezli bir şekilde çalışıyor. Çünkü devir teknoloji devri. Biz de bunun şuurunda olarak çocuklarımıza kodlama ve robotik eğitimleri vererek teknolojiyi daha etkin kullanabilen, problem çözme ve ürün geliştirme yeteneklerine sahip nesillerin yetişmesini sağlayacağız. Evlatlarımız ilköğretimden itibaren vereceğimiz eğitimlerle teknoloji dünyasına çok erken adım atarak gelişimlerine başlayacak. Böylece çocuklarımız çağın yeniliklerinden geri kalmayacak. Erken yaşta aldığı eğitimle hayatına yön verecek evlatlarımız kendi robotlarını üretecek, kendi yazılımını yazacak, kendi makinasını üretecek" dedi. 

HABER MERKEZİ