PAÜ SERİNHİSAR’DA DEVİR PROTOKOLÜ

Serinhisar Belediyesi ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in katkılarıyla yapımı sürdürülen PAÜ Serinhisar Meslek Yüksekokulunun devir protokolü yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş tarafından imzalanan protokolle Serinhisar Meslek Yüksekokulu, Pamukkale Üniversitesine devredildi. Pamukkale Üniversitesi öncülüğünde, Serinhisar Belediyesi ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in katkılarıyla yapımı sürdürülen PAÜ Serinhisar Meslek Yüksekokulunun devir protokolü gerçekleşti. Protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, hayırsever iş kadını Cevriye Esen ve ailesi katıldı. 

Rektörlük makamında düzenlenen protokol, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Başkan Mehmet Kobaş tarafından imzalandı. Protokolle birlikte Serinhisar Meslek Yüksekokulu, Pamukkale Üniversitesine devredildi. PAÜ Serinhisar Meslek Yüksekokulunun yapımında Başkan Mehmet Kobaş ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in büyük destekleri olduğunu belirten Rektör Bağ, teşekkürlerini iletti. 

Başkan Mehmet Kobaş ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen de PAÜ Serinhisar Meslek Yüksekokulunun Serinhisar’a kazandırılmasında emekleri için Rektör Hüseyin Bağ’a şükranlarını belirtti. Protokolün ardından Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik başlatılan projeye destek amaçlı heyete doğa dostu bez çanta takdiminde bulundu. 

Öte yandan, PAÜ Serinhisar MYO’ya önümüzdeki günlerde hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in isminin verilmesi planlanıyor. 4 bin 200 metrekare kapalı alana sahip 18 derslikli MYO binası 2019-2020 eğitim öğretim yılında Acil Durum ve Afet Yönetimi ile Sosyal Güvenlik programlarına öğrenci alarak eğitim ve öğretime başlayacak.