SARAYKÖY'ÜN ALT YAPISI SİL BAŞTAN

Büyükşehir'den Sarayköy tarihindeki en büyük proje

  Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Sarayköy ilçesinde vatandaşların modern bir alt yapıya kavuşması için alt yapı atağı başlattı. Sarayköy tarihindeki en büyük proje ile ilçeye kazandırılacak 75.000 metre içme suyu, 86.000 metre kanalizasyon ve 30.000 metre yağmur suyu hattı ile 4.000 metreküplük içme suyu deposu yapımına başlandı.

30 Mart yerel seçimlerinin ardından kent genelinde hizmet vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Sarayköy ilçesinde dev alt yapı atağı başlattı. İlçede özellikle vatandaşların nitelikli suya kavuşması için ömrünü tamamlamış ve sürekli arıza çıkaran içme suyu hatlarını yenilemeyi amaçlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Sarayköy'de hayata geçireceği içme suyu deposu, kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hattı projelerini tamamlayarak çalışmalara başladı. Bu kapsamda ilçenin alt yapısını sil baştan yenileyecek Büyükşehir DESKİ, Sarayköy'e 86.000 metre kanalizasyon hattı, 75.000 metre içme suyu hattı ve 30.000 metre yağmur suyu hattı döşeyecek. Bunun yanında ilçenin ihtiyacı olan 4.000 metreküplük içme suyu deposu yapacak Büyükşehir DESKİ, Sarayköy'ü modern bir alt yapıya kavuşturmuş olacak.

"'Kent merkezinde ne varsa ilçelerimizde de o olacak"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir hizmetlerinde önceliklerinin her zaman insan olduğunu belirterek, vatandaşların daha nitelikli içme suyu ve alt yapıya kavuşması için çalışmaların ihtiyaç olan her bölgede süreceğini söyledi. Büyükşehir ile birlikte yatırımların artarak devam ettiğini vurgulayan Başkan Zolan, "Biz yola çıkarken, 'Kent merkezinde ne varsa ilçelerimizde de o olacak' demiştik. Bunun için 1 dakikamızı dahi boşa harcamadan gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Hedefimiz, Denizli merkezde gerçekleştirdiğimiz alt yapı modelini ilçelerimizde de uygulamak, vatandaşlarımızı modern bir alt yapıya kavuşturmak" diye konuştu.

"Alt yapı cesaret, sabır ve destek ister"

Sarayköy tarihindeki en büyük projenin ilçedeki içme suyu, yağmur suyu ve  kanalizasyon hatlarını baştan aşağı değiştirecek alt yapı yatırımı olduğunu işaret eden Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Alt yapı cesaret, sabır ve destek ister. Çünkü alt yapı çalışmaları sırasında toz ve çamur olur, sular kesilir, insanlarımız rahatsız olabilir. Ancak alt yapı olmadan da olmaz. Sağlığımız için geleceğimiz için bu yatırımı yapmak zorundayız” dedi. Mevcut alt yapının Sarayköy'ü daha fazla taşımayacağını kaydeden Başkan Zolan, “Bu yatırımımız ile birlikte burada 100 yıl alt yapı yapılmayacak. Torunlarınızın torunları alt yapı inşaatı görmeyecek. Sarayköyümüz daha sağlıklı ve nitelikli bir alt yapıya kavuşacak"