"YAPAMAYACAKSANIZ ÇEKİLİN"

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin uygulama süresini 1 Ekim 2017’ye kadar uzatmasına sert tepki gösterdi. "Ohal nasıl ki, anlamsızca uzatılıyorsa imar yönetmeliği de uzatılıyor" diye konuşan Basmacı, "Yapamıyorsanız çekilin" çağrısında bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin uygulama süresini 1 Ekim 2017’ye kadar uzattı. Özellikle inşaat sektörünü ve yan kollarını sıkıntıya sokan bu uzatma, eleştiri oklarına neden oldu. Konu ile ilgili önemli tespitler yapan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, "Uygulama süresinin 1 Ekim’e kadar uzatılması,  inşaat sektörünü sıkıntıya soktu" dedi. 2013 yılından bu yana yönetmelik karşaması yaşandığına dikkat çeken Basmacı, "Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği 2013 yılından bu yana üç yönetmelik kargaşası yaşandı. Bugüne kadar da tam üç kez uzatıldı" dedi.

BU İŞİ HAKKI İLE YAPACAK EHİL İNSANLAR VAR

"Bu uzatmalar hayra alamet değildir" diyen Basmacı, "Ohal nasıl ki, anlamsızca uzatılıyorsa imar yönetmeliği de uzatılıyor. Yıllardır milletimizin iliğinin kemiğinin sömürülmesine neden olan ben yaptım oldu mantığı yine ortaya çıkmıştır. Bir yönetmeliğin üç kez uzatılmasını anlamak mümkün değildir. Bu uzatmalar, arkadaşlar biz beceriksiziz demenin bir başka şeklidir. Yetkililere tek çağrım, yapamıyorsanız çekilin. Bu işi hakkı ile yapacak ehil insanlar var. Tek 'iş bilen' siz değilsiniz. Başaramayacaksınız işi bilenlere bırakın" dedi.