ÇAMELİ TÜRKİYE YÜZYILINA NEFES OLDU

Denizli’nin Çameli ilçesinde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde binlerce fidan "Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes" sloganıyla toprakla buluşturuldu. 

 

Tüm yurt genelinde Türkiye Cumhuriyetinin 100. yaşına özel olarak  "Türkiye Yüzyılına Nefes" temasıyla kutlanan 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde belirlenen 2023 farklı bölgede, milyonlarca fidan toprakla buluştu. Bu yıl "Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes" sloganıyla gerçekleşen etkinlikte, 100. Yıl Cumhuriyet Ormanlarından bir tanesi Çameli ilçesinde kuruldu. 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı ağaçlandırma etkinliğine İlçe Kaymakamı Hüseyin Şamil Sözen, Belediye Başkanı Cengiz Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Atilla Acarer, protokol üyeleri, mahalle muhtarları, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri ve 7'den 77'ye her yaş grubundan vatandaşlar geniş bir katılım gösterdi. 

Binlerce fidanın toprakla buluşturulduğu etkinlikte konuşan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında, Çameli'mizde 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı ağaçlandırma etkinliğinde bizleri buluşturan ve etkinliğin gerçekleştirilmesinde emek veren İlçe Orman İşletme Müdürümüz Erol Güner başta olmak üzere, Müdürümüz nezdinde tüm Çameli İlçesi Orman İşletme Müdürlüğü çalışanlarına, yoğun katılım sağlayarak bizimle beraber Çameli 100. Yıl Cumhuriyet Ormanının ağaçlandırılmasında destek veren ve çaba gösteren vatandaşlarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.