ANNE VE ÇOCUK SAĞLIĞI EĞİTİMİ VERİLDİ

Çameli'nde sağlıklı toplumun ailede başladığı bilinciyle kadınlara yönelik anne ve çocuk sağlığı konusunda akademisyenler tarafından eğitim verildi.

Denizli İş Kadınları Birliği Derneği (DİKAB), Pamukkale Üniversitesi, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı  ve Çameli Belediyesi işbirliğinde "Sağlıklı Toplum İçin El Ele" projesi kapsamında Anne ve Çocuk Sağlığı eğitim programını ilke Çameli ilçesinde düzenlendi. Çameli Hayri Dev Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda, Prof. Dr. Türkan Turan, Doç. Dr. Çiğdem Erdoğan, Dr. Öğretim Üyesi Hatice Bulut ve Aile Danışmanı Neslihan Türkçüer, sağlıklı toplum için kadın ve çocuk sağlığının önemini anlattı.

AİLE SAĞLIĞININ ÖNEMİ

Katılımcı kadınlara aile sağlığı konusunda bilgi veren sağlık uzmanları, anne ve çocuk sağlığının toplumun en küçük grubu olan aileleri etkilediğine ve toplum için önemine dikkat çekti. Ailede özellikle annenin sağlığının bozulmasının tüm aileyi özellikle de çocukları etkilediği belirtilen toplantıda, bilinçli bir toplum oluşturmak amacıyla eğitimlerin önemi vurgulandı. Akademisyenler, eğitim sonrası anne ve çocuk sağlığı konularında kadınların sorularını yanıtladı.

ÜCRETSİZ KANSER TARAMASI

Program sonrasında Toplum Sağlığı Merkezi'ndeki pembe tırda kadınlara ücretsiz kanser taraması ile mamografi çekimi gerçekleştirildi. Eğitimlerin diğer ilçelerde de yapılacağı kaydedildi.

Programa, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve eşi İlkin Arslan ile AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Feride Kabadayılar ve Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Çameli İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesibe Keskin ve Yönetim Kurulu üyeleri, DİKAB Yönetim Kurulu üyeleri ve Çamelili çok sayıda kadın katıldı.