BAKLAN'DA TARIM MESLEK LİSESİ EĞİTİME BAŞLIYOR

Denizli'nin Baklan ilçesinde Belediye Başkanlığınca inşa edilen Tarım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren eğitim öğretime başlamasına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onay verildi.

Baklan ilçe merkezinde Baklan Belediye Başkanlığınca kamusal hizmet amaçlı inşa edilmiş olan Yarı Bodrum + Zemin + 1 katlı binada Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Tarım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılması talebine ilişkin Denizli Valiliğinin teklifi ve MEB İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğünün inceleme raporu Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nce değerlendirmeye alındı.

İnşaatı tamamlanmış olan binada 2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren Anadolu Meslek Programı türünde, öğrenim türü karma, yabancı dili İngilizce olan, tarım alanında, 50 erkek öğrenci kapasiteli, pansiyonlu Baklan Tarım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adı ile yeni bir okul açılması, Dağal Mahallesi'ndeki 45 bin metrekare sulu tarlanın okul tarafından uygulama alanı olarak kullanılması Milli Eğitim Bakanlığına bildirildi. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nün Bakanlık makamına yazdığı yazıya, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdür Vekili Ahmet Kaya imzasıyla onay verildi.

yusuf gülsever

Başkan Gülsever'den teşekkür

Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, kararın ilçe adına mutluluk verici olduğunu belirterek, "Büyük bir uğraşı, büyük bir sabır, büyük bir mücadele ile inşa ettiğimiz Baklan Tarım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binamızın 2023-2024 eğitim öğretim yılında hizmete açılması bakanlığımız tarafından onaylandı. Tarım sektörüne ivme kazandıracak olan, ileri teknolojide zirai üretim, tarım sanayi tesislerinin kurulumu ve zirai alet yapımında bilgi ve beceri ile donanımlı gençlerin yetişeceği okulumuz, aynı zamanda ilçemizin ekonomisine ve sosyal yaşamına da büyük katkılar sağlayacaktır. Çok büyük emekler harcayarak ilçemize kazandırmış olduğumuz okulumuz ilçemize, ilimize, evlatlarımıza hayırlı olsun" dedi.