ÇAL’DA KARDEŞLİK RÜZGARI ESTİ

Denizli’nin Çal ilçesinde hafta sonu demokrasi, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberlik rüzgarları esti. Akkent’te mırtlak etkinliği, Çal Çakırlar Mahallesi’nde Hıdrellez kutlaması yapıldı, Çallı iş insanları bir araya geldi. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Farklı mezhep, farklı siyasi görüşten binlerce insan kucaklaştı” dedi.

Geçtiğimiz hafta sonunda Çallı Sanayici ve İş İnsanları Derneği, tanışma ve dayanışma kahvaltısı verdi. İş dünyası, bürokrasi ve siyasilerin bir araya geldiği kahvaltıda Çal ve yöresi için birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Akkent Mahallesi’nde Mırtlak etkinliği kapsamında Horasan erenlerinden Ahmet Hoca’nın türbesinin yanında 27 kazan keşkek pişirildi. Vatandaşlara keşkek ikramı yapılırken, cirit yarışları da ilgi gördü. Başkan Akcan, Kaymakam Mert Çanga ile birlikte yarışlardan sonra ata bindi.

ÇAL’DA KARDEŞLİK RÜZGARI ESTİ

BİNLERCE İNSAN BULUŞTU

Çal Çakırlar’da yapılan Hıdrellez kutlamasında ise, farklı mezheplerden binlerce Çallı bir araya geldi, barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik rüzgarları esti. Bektaşiler,  Erenler Türbesi ile Gümülcü Türbesi’nde dualar okudular. Binlerce insan birlikte yemek yedi, hasret giderdi. Çal Çakırlar’daki etkinlikte hoşgörünün güzel örnekleri yaşandı.

ÇAL’DA KARDEŞLİK RÜZGARI ESTİ

GURUR DUYUYORUM

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Hoşgörü, birlik ve beraberlik rüzgarlarının estiği iki etkinlikte de vatandaşlarımız bir araya geldi. Birlik ve beraberliğimiz pekişti. Birlikte huzur ve barış içinde yaşama kültürü Çal ve yöresine iyice yerleşti. Bu insanların Belediye Başkanı olmanın da gururunu yaşıyorum” diye konuştu.

ÇAL’DA KARDEŞLİK RÜZGARI ESTİ