BABA TANITIM GÜNÜ

Bugünleri aslında hiç samimi bulmam. Babası olan var olmayan var. Baba olamayan var.

4 aylık taze bir baba olarak ilk babalar günüm dolayısıyla bu günleri fazla kapitalist BABA TANITIM GÜNÜ olarak görsem de çocuğuma not olarak kalması için ben de bir şeyler karalamak istiyorum. 

14 Şubat 2023… sizler için sevgililer günü benim için de baba olduğum gün. Benim babalık günüm yani.

14 şubat 2023 00:45

Kollarıma bir şey verdiler. Bu ne ya? Bu kim? Bu kim abi? 

O anı son ana kadar çok deneyimledim kafamda. Nasıl olacak? Oğlumla tanıştığım ilk an ona ne diyeceğim diye. Açıkçası hiç düşündüğüm gibi bir an yaşamadım. Öyle büyülü falan da değildi arkada bir fon müziği de çalmadı. 

Bir şey oldu ama sadece. Kalbimde yeni bi seviye açıldı gibi oldu. Dünyada hayatıma giren herkesi sevmek için sanki o kalbin yüzde 50sini kullanmışım onu hissettim. Havuzun kalanı doldu sanki o an. Sanki 40 yıldır hayatımda gibiydi…

Çocuğumla tanıştığımda ona ilk dediğim şeyi en son yazacağım ama ondan öncesinde nedir bu baba? Baba denilen figür çocuklar tarafından genel olarak güç olarak tabir ediliyor genelde. Maddi manevi bir güç. Peki babalar için baba ne demek? 

Baba olmak sanki sahneye çıkmak gibi. Artık ömrünün sonuna kadar o sahnede olmak gibi. 1 izleyiciniz var; o da çocuğunuz. Ben 14 Şubat’ta sahneye çıktım mesela. Işıklar yandı, gitarın ilk teline vuruldu… O dakikadan sonra artık gitarın akordu bozuldu, ses gitti, ışıklar yanmadı gibi bir şey yok. Evet bir kısmı sıkıcı ilerleyebilir ama kesinlikle siz o sahneden inince o izleyicinin ‘vay be ne konserdi’ ya da ‘vay be elinden geleni yaptı’ demesini sağlamak için elinden gelen her şeyi yaptığına emin olmak babalık bence. Müthiş bir konser izlediğinizde hep gülerek anlatırsınız ya. İşte babaların bütün derdi size harika bir konser izletmek. Sürekli sahnede olup yorulmamak…

Yorulsa da çaktırmamak…

Ha ne miydi oğluma söylediğim ya da verdiğim ilk söz? 

Canım oğlum… Canın nasıl yaşamak isterse öyle yaşa… Gerisini ben hallederim… 
Ben harika bir konser izledim… İnşallah ben de hayatının en güzel konserini izletirim sana…

Diğer Yazılar