PAMUKKALE RENGİ TOGG DENİZLİ’DE DEĞİL KÖRFEZDE

Selamlar;

Hepinizin bildiği üzere Orta Doğu’da yapılması planlanan anlaşmalar ile ülkemize yaklaşık 51 Milyar Dolar yatırım yapılacak. Açıkçası bu ülkenin çok değerli markalarının satılmadığı sürece bu anlaşmalara çok da soğuk bakmıyorum. “Hayırlı olsun” diyelim.

Fakat bir Denizlili olarak ufak bir detay beni rahatsız etti, ondan bahsetmek istiyorum. Ne alaka Denizli diyebilirsiniz. Horoz mu satıldı yoksa! Emirates Denizli Horozu mu diyeceğiz artık? Yok yok rahat olun.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’a Pamukkale Rengi TOGG hediye etti. Pamukkale, Hierapolis, Laodikya aşığı biri olarak bu beni çok memnun etti. Kesin o konuşmada Pamukkale terimi geçmiştir. Haberin detayına BURADAN  ulaşabilirsiniz.

ANCAK…

Araca renginin adını veren Pamukkale’nin içinde bulunduğu Denizli Büyükşehir Belediyesini yöneten Belediye Başkanımız Osman Zolan’a Anadolu Kırmızısı TOGG tahsis edildi. Belediye’nin TOGG haberini okuduğumda,  “Neden Pamukkale rengi tahsis etmediler demiştim” kendi kendime. O habere de BURADAN  ulaşabilirsiniz.

Ufak bir araştırma yaptım. Türkiye’de denize kıyısı olmayan yönetim alanları içerisinde en çok turist çeken iki  merkezden biri Nevşehir (Kapadokya) , diğeri de Denizli (Pamukkale). Yani tatlı bir rekabet var ortada. Nevşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Savran’a da Kapadokya (En beğendiğim renge sahip olan TOGG) rengi TOGG tahsis edilmiş.

6 renk seçeceğine sahip olan TOGG’un 5 renginin adı bir yerleşimin adını taşıyor. Pamukkale, Kapadokya, Gemlik, Oltu, Kula. Bir de genel renk olan Belediye Başkanımıza tahsis edilen Anadolu rengi var.

Bu arada sadece Kapadokya değil, tüm yaşam alanlarının renklerini temsil eden belediye başkanlarına o renge sahip Togg’lar tahsis edilmiş. Denizli Büyükşehir Belediyesi hariç.

Ama tabi ki; Pamukkale ayrıcalıklı olacaktı. Herhangi bir renk TOGG’un fiyatı yaklaşık 1 Buçuk Milyon TL iken sanırım Pamukkale renkli bir TOGG en az 51 Milyar dolar :)

Diğer Yazılar