ACININ FOTOĞRAFI!

Geçtiğimiz hafta Acıpayam’dan acı haber gelmişti. Saat 23.00 sıralarında ilçeye bağlı Karaismailler Mahallesi’nde bulunan bir krom madeninde göçük yaşanmıştı. İşçilerin bir kısmı kendi imkânları ile bu göçükten kurtulmuştu. Yerin yüzlerce derinliğinden soğuk bir gecede yürek yakan acı haberler peş peşe geldi. 29 yaşındaki maden mühendisi Kadir Özer ile işçilerden 35 yaşındaki Mustafa Karahan göçük altında kalarak hayata veda etmişti.

Hisar Mahallesi’nde yaşayan Karahan’dan geriye gözü yaşlı aile ile 2 evlat kaldı. Çocukların biri 3 diğeri ise 4 yaşlarındaydı. Karahan için olayın yaşandığı ertesi gününde cenaze töreni yapıldı. Tabut, getirilip musallaya konuldu. İçinde hayalleri yarım kalan gencecik yaşta tabuta giren bir baba vardı. Acıların en büyüğünü ise küçük Karahan yaşattı. Babasını son bir kez daha görebilmek için tabutun başından ayrılmadı.

İŞTE O ACININ FOTOĞRAFI!

Cenaze namazı boyunca babasının tabutu başından ayrılmayan Karahan, zaman zaman başını tabuta yasladı. Ufaklık, boş gözlerle yaşananları izledi. Kimi zaman uzaklara dalan ufaklığın kim bilir babasıyla nasıl bir hayalleri vardı, babasını iş dönüşü nasıl karşılayacaktı? Babasından neler isteyecek, babasıyla neler oynayacaktı? Mustafa gibi küçük Karahan’ın da hayalleri ve umutları yarım kaldı. 2024 yılına sayılı günler kala tarif edilemeyecek bir acıyı Denizli’de hatta ve hatta Acıpayam’da yaşadık. Umarım bu acı son olur, umarım yeni yıl bu konuda artık bizlere acımasız davranmaz…

Diğer Yazılar