ÖĞRETMENİM…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmen olduğu 24 Kasım, ülkemizde ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlanılıyor. Öğretmenler Günü’ne sayılı günler kaldı.

Öğretmenlerimiz, geleceğimizin şekillenmesinde etkili olan en büyük rol modellerimizdir. O yüzden başta Atamız olmak üzere, büyük dokunuşlarıyla hayatıma yön veren ilkokul öğretmenim Kadriye Ok ve ortaokuldan üniversiteye kadar bana katkı koyan tüm öğretmenlerimin, böylesine kutsal bir mesleği icra eden abim Serkan Gök ile yengem Hüsniye Gök’ün de günlerini buradan kutlamak istiyorum.

Geçtiğimiz günlerde Youtube kanalında gezinirken bir klip ile karşılaştım. Müzik, yaklaşık 1 yıl önce Youtube kanalına atılmış. Söz ve müziği Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'den Fizik Öğretmeni Ercihan Demir olan ‘Öğretmenim’ şarkısı 3 bin 500’ün üzerinde izlenme almış. Öğretmenimizi tebrik ediyorum. Bir fizik öğretmeninin güzel bir şarkı yazıp bestelemesi Denizli için bir gururdur. Ciddi bir emek harcandığı belli olan ‘Öğretmenim’ parçasının öğretmenlikle ilgili yapılmış güzel müzik çalışmalarından olduğunu düşünüyorum. Sevgili öğretmenimiz Ercihan Demir’in de Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Merak edenler için de linki siz değerli okurlarımla paylaşmak istiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=qHNNNbVYCFU

Sonra öğrendim ki; değerli öğretmenimizin ‘Öğretmenim’ şarkısı son değilmiş. Denizlili öğretmenimiz, Cumhuriyet’in 100’üncü yılını da es geçmemiş ve duygularını kaleme almış. Ercihan Öğretmen, yine söz ve müziği kendisine ait olan ‘Çok Yaşa Cumhuriyet’ adında bir marş da yazmış. Damla Yılmaz tarafından seslendirilen ‘Çok Yaşa Cumhuriyet’ adlımarş da bu linkte yer alıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=qHNNNbVYCFU

8 Kasım’da Youtube kanalında paylaşılan bu marş da bugün itibariyle 2 bin 238 görüntüleme almayı başarmış. Sanki “Cumhuriyet nedir?” sorusunun cevap bulduğu “Çok Yaşa Cumhuriyet” isimli marşının da 100’üncü yılda yapılmış güzel müzik çalışmalarından olduğunu düşünüyorum.

Diğer Yazılar