ERKEKLER KOŞULSUZ SEVİLMEZ Mİ?

 

Sosyal medyada sıkça karşıma çıkan bir video var. Genç bir erkek edebiyat parçalar tonda başlıyor konuşmaya; “Erkekler koşulsuz sevilmez. Kadınlar, çocuklar ve sevimli hayvanlar koşulsuz sevilir. Bir erkek ne verebiliyorsa onun karşılığında sevilebiliyor.” 

Elbette bizim aslan parçaları bunu da araklamış. Sözün asıl sahibi  Chris Rock adında Amerikalı bir stand-up göstericisi. Adam sahnede komiklik olsun diye söylemiş, bizim dırzolar ise buğulu ses tonuyla söyleyip karizma kasmaya çalışmış.

Videoyu izleyen ergen (zeka yaşı olarak)  tayfası da “Hakketten ya, bizi kimse sevmiyor” tribine girmiş.

Sadece erkekler değil, hiçbir canlı önkoşulsuz sevilmez. Örneğin bir kadını seviyorsan en az bir önkoşulunu yerine getiriyordur. O ön koşul “Nefes alsın yeter” değil tabi ki ☺ 

Çocuklar ve özellikle yavru hayvanlar, yetişkinlerin desteğine muhtaç oldukları için evrimleri gereği sevimli olur. Ya da biz, evrimimiz gereği sevimli buluyoruz, orası biraz karışık.  Otomatikman koruma ve sahip çıkma içgüdümüz harekete geçiyor. Siren sesinin dikkatimizi çekmesinin tek nedeninin yüksek olması değil, bebek ağlaması ile aynı frekansta olması gibi. 

Annemizi, babamızı, kardeşimizi, hatta evladımızı bile aidiyet önkoşuluyla seviyoruz. 

Birini ya da bir şeyi sevmenin önkoşulu ortadan kalktıysa, düşen bir ivmeyle sevmeyi sürdürdükten sonra onu terk edersin. Tıpkı çok sevdiğin otomobilin arızalanıp artık seni taşıma önkoşulunu yerine getiremediğinde yaptığın gibi… 

Diğer Yazılar