SEÇİM ÇOK DA BİZLİK DEĞİL

Siyaset konuşmaktan sıkıldınız mı? Durun daha yeni başlıyoruz.

“Bu seçimlerde eski hava yok” diye içinizden geçiriyor olabilirsiniz. Son 1 ay kala seçim araçlarının sesi daha da açılacak, sosyal medyada ve haber sitelerinde daha çok haber, billboardlarda çok daha fazla reklam göreceksiniz. Bir de adaylar birbirlerine daha çok yüklenmeye başlayacak. Yani seçimi iliklerimize kadar hissettirecekler.

Meclis üyesi adaylığı listesi için pazarlıklar tamamlandı, siyasi büyüklerin ricaları olumlu ya da olumsuz sonuçlandı, dengeler gözetildi ve hasbelkader listeler geçtiğimiz günlerde YSK’ya verildi. Demek istediğim; meclis üyesi adaylarının açıklanmasıyla yarış aslında şimdi başladı.

Bu süreçte rakip adaylar birbirlerini de tartma fırsatı buldu. Kimi, “Ben bunu kolay yerim” diye düşünürken kimi de “İşimiz zor vallahi” diye geçirdi içinden. Sonuç olarak önümüzdeki 30 günden biraz fazla kalan zamanda hepsi elinden geleni yapacak. Tabiri caizse tüm tuşlara birden basacaklar.

5 yılda bir bize yaşatılan bu şamata neyse ki 1 Nisan sabahı son bulacak. Sonra mı? Aslında bizim için çok da bir şey değişmeyecek. Başkan değişse de eskisi devam etse de, belediyenin bütçesi de yapılması gereken işler de belli. Belki sosyal projeler artar ya da azalır, ki o da Denizli’de yaşayanların çok küçük bir kısmını ilgilendiriyor.

Sonuç olarak bu seçim bizden ziyade siyasi partileri, o partilerin adaylarını ve o adayların meclis üyesi adaylarının ikbalini ilgilendiriyor. Yani bizlik çok da bir şey yok.

Diğer Yazılar