GELİNCİK ZAMANI KAPILARINI AÇTI

LAFOT ve Genç Denizli üyesi kadın fotoğraf sanatçılarının hazırladığı ‘Gelincik Zamanı’ başlıklı fotoğraf sergisi açıldı. LATOF Kurucusu Akakça; “Bu sergide gelincik fotoğrafı göremeyeceksiniz. Çünkü bugün tüm kadınlar gelincik” diye konuştu.

Laodikya Fotoğraf Topluluğu ve Genç Denizli üyesi kadın fotoğraf sanatçılarının, çoğunluğu Denizli’de bir kısmı yurdun çeşitli kentlerinde kayda alınmış fotoğraflarından oluşan Gelincik Zamanı başlıklı sergi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde açılan, 30 kadın sanatçının 63 eserinin yer aldığı sergide kayda alınmış birbirinden özel anlar, ziyaretçileri farklı dünyalara çağırdı.

Serginin açılışı Denizli Kadın Platformu’nun Çınar Meydanı’ndaki etkinliği nedeniyle bir süre ötelendi. Bu sırada başlayan yağmur nedeniyle açılış ve kurdele kesimi sergi salonunda yapıldı.

Açılış kurdelesini Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, CHP Denizli Milletvekili Arda Arpacı, LAFOT Başkanı Zeki Akakça ve sanatçılar birlikte kesti.

GELİNCİK ZAMANI KAPILARINI AÇTI

BU SERGİDE GELİNCİK YOK

Serginin başlığının her ne kadar Gelincik Zamanı olsa da sergide ziyaretçilerin gelincik fotoğrafı bulamayacaklarını belirten LAFOT Kurucu Başkanı Akakça açılış konuşmasında; “Sergimizin adını her türlü zorlukla mücadele eden ve üstesinden başarıyla gelen kadınlarımıza dayandığı için ‘Gelincik Zamanı’ olarak belirledik. Salonda öyle çok gelincik fotoğrafı göremeyeceksiniz. Çünkü bugün bütün kadınlar gelincik. LAFOT olarak gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte, sergide yer alan eserler hem topluluğumuz üyesi arkadaşlarımızın hem de Genç Denizli üyesi arkadaşlarımızın eserlerinden oluşuyor. Her yaştan kadın erkek herkesin çalıştığı fakat kadınların eserlerinin sunulduğu bir sergi oldu” ifadelerini kullandı.

 

GELİNCİK ZAMANI KAPILARINI AÇTI

‘HAYATIMIZA RENK KATIYORSUNUZ’

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan birbirinden eşsiz karelerin yer aldığı serginin açılışında söz alarak, “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü… Gününüz kutlu olsun… Bu güne kadar kadınlarımız ile birlikte el ele çok güzel işler yaptık, yine hep birlikte ç ok güzel işler yapacağız… Denizli’mizi daha da güzelleştireceğiz. Bizlerin bu yönde yürüyüşüne siz kadınlar olarak çok büyük güç verdiniz. Açılan bu fotoğraf sergisini çok kıymetli buluyorum. Bugün sadece kadın sanatçıların objektifinden çıkan fotoğraflar sergileniyor. Sizler ‘gelinciksiniz’… Hayata renk katıyorsunuz. Kadın hayattan çıkarsa o hayatın bir rengi olmaz” ifadelerini kullandı.

GELİNCİK ZAMANI KAPILARINI AÇTI

‘DENİZLİ FARKLI BİR NOKTADA’

CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, Akakça’yı Denizli’nin yetiştirdiği en önemli fotoğraf sanatçılarından biri olarak işaret ederek, “Zeki Ağabeyimiz ve LAFOT’un öncülük ettiği bu anlamlı serginin açılışı yine son derece anlamlı bir günde yapılıyor. Benim adıma çok heyecan verici. LAFOT’un çalışmalarını yakından takip ediyorum. Denizli’nin sosyal ve kültürel hayatına yaptığınız katkının farkındayım. Bu katkı için tüm topluluk üyelerine teşekkür ediyorum. Denizli kadının bulunduğu konum itibariyle Türkiye’de farklı illerden biridir. Hem iş dünyasında hem de siyasette kadının yeri çok farklı bir noktada… Denizli adına böyle bir sergiyi hazırladığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.