ATIKLARDAN SAL YAPIP GÖLE AÇILDILAR 

Van’da görevli Denizlili öğretmenler çevre kirliliğine dikkat çekmek için atıklardan sal yapıp Van Gölü’ne açıldı, mini konser verdi.  

Dünya Çevre Günü'nde plastik kirliliğine dikkat çekmek için atık plastik şişeleri toplayan Van Erciş’te görevli Çallı müzik öğretmeni Hamza Oğul Yayan ve sınıf öğretmeni Acıpayamlı Oğuzhan Yaman ile matematik öğretmeni Furkan Yaşar, tahta parçaları ipler ve koli bantlarını kullanarak atık plastik şişelerden sal yaptı. Yaklaşık 2 saatte hazırlanan sal, yine plastik şişeler ve tahta parçalarından yapılan kürekle birlikte Van Gölü'ne indirildi. Sala klarneti ile binen Van Erciş'te 3 yıldır müzik öğretmenliği yapan Hamza Oğul Yayan klarnetiyle sevilen ‘Belki’ ve ‘Benim Yerime de Sev’ adlı şarkıları Van Gölü'nün ortasında çaldı, meslektaşı Furkan Yaşar da gitarıyla şarkıya eşlik etti. 

van gölü

KİRLİLİĞE DİKKAT ÇEKTİLER

Van’da görevli Denizlili öğretmenlerin Dünya Çevre Günü'nde plastik kirliliğine dikkat çekmek için Van Gölü’nde yaptığı etkinlik gölü ziyarete gelen yerli ve yabancı konuklarla Vanlılar tarafından büyük ilgiyle izlendi. Bilinçsizce doğaya atılan plastik atıkların yok olmasının yüz yılları bulduğunu anlatan öğretmenler, çevrenin korunması ve gelecek kuşaklara temiz bir doğanın bırakılması için herkese büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi. 

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Dünya Çevre Gününde plastik atıklara dikkat çekmek için farklı bir etkinlik düzenlemek istediklerini anlatan Müzik Öğretmeni Hamza Oğul Yayan, “Çevre gününde plastik atıklara dikkat çekmek için 70 atık plastik şişeden sal yaptık. Yaptığımız salla Van Gölü’ne açıldı. Müziğimizi gölün ortasında yaptık. Çok güzel ve farklı bir etkinlik oldu. Sosyal medyada da etkinliğimiz büyük ilgi gördü” dedi. 

İnternet üzerinden yaptıkları etkinliğe çok fazla beğeni geldiğini anlatan sınıf öğretmeni Oğuzhan Yaman ise “Van Gölü'nde yaptığımız etkinliği sosyal medya hesaplarımız üzerinden paylaştık. Videomuz büyük ilgi gördü. Etkinliğimiz Vanlılar tarafından da çok beğenildi” diye konuştu.